Nauka nowych języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Możliwości jest bardzo dużo. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka (zobacz także nauka gry na perkusji) języka bengalskiego (nieznany bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, co prawda łatwo dostępna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki nieznanych, egzotycznych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (korepetycje z arabskiego) łatwiejszą.

Cały czas masz duże problemy z odnalezieniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://kesbet.pl/produkty/donice-betonowe/), one z pewnością Cię nie rozczarują.

Choć to bardzo mocno odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także rosnące zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język decyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.