Mawia się, że nieszczęścia chodzą po ludziach i jest to określenie jak nade wszystko prawdziwe. Można je jednakże przekształcić w coś takiego, iż jeśli wypadki mogą chodzić, a jest ich wiele, nie ma możliwości nie spotkać się z którymś z nich. o każdej porze doznajemy nieszczęść, nie ma dnia, ażeby izby przyjęć nie zostały wypełnione takimi, którzy potrzebują interwencji. A później, w zależności od uszkodzeń prowadzą normalne życie albo są w tzw. poczekalni pomiędzy zwykłym radzeniem sobie a kalectwem społecznym. W takich zdarzeniach pomocny nam jest człowiek, który reaktywuje nas do całkowitego zdrowia – czyli rehabilitant.

masaż

Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com
określił się podział na rehabilitację: leczniczą, społeczną, zawodową a także pedagogiczną. Ta pierwsza, jak samo nazewnictwo określa pomaga w kwestii wykorzystania biologicznych metod wpływania na osobę, która potrzebuje pomocy.

Druga – rehabilitacja społeczna to wskrzeszanie niedysponowanego do funkcjonowania w naturalnym środowisku. Te tematy obracają się w kwestii wyszkolenia przez osobę powracającą do normalnego otoczenia zdolności radzenia sobie w społeczeństwie, a także przyjmowanie właściwych ról społecznych. trzeba przyznać, że skoro rehabilitacja lecznicza pomaga w powrocie do zdrowia we właściwym medycznym stopniu, to http://www.rehafit.org:rehabilitacja społeczna odpowiada na potrzeby psychiczne, także ważne, jak „naprawa” ciała.

kolejną grupą jest rehabilitacja zawodowa. Jej działanie jest ukierunkowane na rynek pracy zawodowej, na wsparcie osobie niesprawnej w optymalnym zatrudnieniu. czwartą z omawianych rodzajów to rehabilitacja pedagogiczna. Dzięki niej kształci się proces edukacji w sam raz skierowany dla potrzeb tego typu osób.

W każdej z tych grup spełniana jest najważniejsza wartość: wsparcie osobom w pełnym powrocie do pełnej sprawności. Nieważne, czy jest to wymiar leczniczy, społeczny, zawodowy czy pedagogiczny (czy każdy z nich razem wzięte), rehabilitacja (rehabilitacja domowa od Rehafit) to odpowiedź na powrót do sprawnego działania w społeczeństwie, w pełnym wymiarze.

solidnego rehabilitanta można znaleźć wszędzie, nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, jak Warszawa czy rehabilitant z poznania. także w małych miastach odnajdą się fachowcy z misją i powołaniem. miejmy na uwadze jednakże, iż przed wyborem właściwego specjalisty zanalizujmy jego doświadczenie, popytajmy o zdanie kolegów, a przede wszystkim sami przekonajmy się czy taki fachowiec nam odpowiada. Taka jest prawda, iż współpraca z rehabilitantem jest jedną z bardziej zaawansowanych i to jak będziemy się z nim czuć odgrywa niebagatelną rolę.