Od pewnego czasu trwa krach na rynku domów jednorodzinnych. Niski popyt na tego typu obiekty wpłynął na inwestycje w luksusowe budownictwo. W wielkich ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Obok apartamentów chętnie wybierane są również przepastne lokale w odremontowanych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy za m2.

Świeże inwestycje buduje się zazwyczaj w samych sercach miast, co jest bardzo cenione ze względu na wygodny dojazd i rozwiniętą infrastrukturę. Dodatkowo inwestorzy starają się lokować inwestycje w pobliżu sporej ilości drzew, tras spacerowych i skwerów. Czasy kamiennych pustyń na szczęście odeszły w przeszłość.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA

Kraków

Apartamenty oferują w sercu miasta, na Mokotowie i na Woli.

Namawiamy – naciśnij tu i przenieś się na inną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeże i interesujące wiadomości.

Inwestycje wyrastają również na dalekich obrzeżach miasta. W stolicy za luksusowe mieszkanie trzeba zapłacić najwięcej w Polsce – ceny przekraczają 7 milionów złotych. Lokum w stuletnich odnowionych kamienicach da się odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

W innych regionach Polski można znaleźć mniej drogie apartamenty. Poznań jest miastem, w którym luksusowe mieszkania powstają głównie dalej od centrum, w okolicy dużej ilości zieleni. Ceny zdarzają się być tu nawet 2-krotnie niższe, aniżeli w Warszawie. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę „”, aby się o tym przekonać.

Z innej strony przedstawia się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko odrobinę mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w rejonie pięciu-sześciu milionów PLN. Mieszkania w tej kolebce polskości bardzo cenią sobie obcokrajowcy. Więcej na