Każda niewiasta marzy o pięknej i idealnej skórze i właściwie napiętej cerze. Niestety, w miarę upływu lat nasza cera staje się wysuszona i coraz bardziej zniszczona. Należyta pielęgnacja i stosowne zabiegi do cery suchej mogą odzyskać jej blask. Cera sucha jest niezwykle łagodna. W większości wypadków przybiera odcień jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod powierzchnią skóry mogą pokazać się zauważalne, rozszerzone naczynka. Cerę suchą mogą posiadać nawet młode dziewczęta. W przypadku cery suchej o wiele wcześniej zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Właściwa pielęgnowanie opiera się na używaniu odpowiednich kremów. Do zmycia makijażu trzeba stosować zwarte i nieznacznie tłuste wyroby, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie drażnią. Krem do cery suchej powinien być w użyciu każdego dnia. Nie można zapominać o kremowaniu skóry naokoło oczu. Specjalne maseczki z użyciem żelu wspomogą zachować dłużej ładną skórę pod oczami.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz więcej wskazówek odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule sprawy. Te rady niewątpliwie też na długi czas pozostaną w Twej pamięci.

Przed zmarszczkami można zabezpieczyć też skórę szyi i dekoltu (lichtena do pielęgnacji suchej skóry).

Krem do cery suchej na wieczór winien mieć składniki tłuszczowe i zwilżające. Jeżeli cera jest wybitnie przesuszona, trzeba uprzednio położyć na nią krem nawilżający, a po jakimś czasie krem natłuszczający. Cera (Make i Makijaż Dorota Małecka) sucha niedobrze znosi solarium i długie opalanie. Najlepiej raz w tygodniu wykonaj peeling enzymatyczny, który zetrze martwy warstewkę i umożliwi

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

lepsze przyswajanie się kremów nawilżających. Cera sucha jest szczególnie narażona na złe działanie zanieczyszczeń zewnętrznych i żywieniowych. Właściwe nawilżenie skóry zagwarantuje nam tylko płyn z wnętrza naszego układu. W inaczej cera będzie wysuszona i prędzej pojawią się na niej zmarszczki. Zachowanie rześkiej i gładkiej skóry na dłużej jest prawdopodobne właśnie dzięki systematycznemu nawilżaniu. Pielęgnacja skóry suchej to nieodzowność. Kremy do cery suchej nawilżające, winny być aplikowane na co dzień. W ten sposób można dłużej upajać się piękną, dorodną cerą bez zmarszczek przez długi czas – pielęgnacja suchej skóry.