Kiedy ktoś powie serce – myślisz życie,tak więc w momencie kłopotów z sercem, zlany potem kombinujesz, co dalej z tym życiem. Nie martw się, nie wszystkie komplikacje, które powiększasz do granic niebotycznych, oznaczają od razu coś niedobrego. Serce, jak jakikolwiek narząd posiada własne problemy, i choć ciągle zabiegane, zadbane i monitorowane regularnie, będzie potężne niczym dzwon przez długie lata.

wykres ekg

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
No właśnie, zadbane, bo należy przecież troszczyć o jedyne życie, jakie mamy. Najlepszą drogą do regularnego sprawdzania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. Jego działanie polega na elektrycznej aktywności, którą uzyskujemy dzięki elektrodom umieszczonym na skórze klatki piersiowej. Badanie (sprawdź także – pipeta htl) to kontroluje ocenę pulsu, a jednakowoż częstotliwości pracy serca. Potrafi wykryć nieprawidłowość mięśnia sercowego (u osób, które np. doświadczyły zawał serca).

EKG Poznań przeprowadzane jest zwykle w przychodni czy gabinecie lekarskim, lecz może być również przeprowadzone przy łóżku chorego. W każdym wielkim mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań) można bez kłopotów tak się przebadać. Samo badanie nie jest złożone i w żaden sposób nieprzyjemne dla badanego.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca) a odnajdziesz tam inne tego typu informacje. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Przeprowadzane w pozycji leżącej, z widoczną klatką piersiową i kończynami, do których mocuje się elektrody. Żel stosowany do smarowania elektrod niezbędny jest do przewodzenia pobudzeń elektrycznych. Jedynym wymogiem w czasie badania jest pozycja w bezruchu, bo skurcze mięsni mogą przeszkodzić w prawidłowym zapisie rezultatu. Otrzymane dane są w postaci graficznego wykresu, samo zaś badanie to czas w przedziale 5-10 minut.

EKG to konieczna podpora w kwestii określenia tego typu danych, jak puls i częstość pracy serca. Warto wiedzieć, iż bez zarzutu pracujące serce to kurczenie między 60-100 uderzeń (na minutę). Jeśli w trakcie EKG okaże się, iż mamy zaburzenia tegoż rytmu może to oznaczać, że kiepsko pracuje układ przewodzący serca. Dla osób z zawałem wyniki badania EKG są nieodzowne, ukazują, jak wielka jest rozległość, umiejscowienie po zawale, jak silnie zostało zniszczone serce.

Kontynuuj czytanie na .