Świat jest pełen doznań

Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami źle się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Jednak rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w dzikiej naturze i przynosi więcej szkód niż korzyści. Jak wyglądałoby nasze życie bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Jaki z tego morał? To co lubisz, rób często, lecz z rozwagą.
Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami źle się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Ale rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w naszej naturze i bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście to tylko przypuszczenia, bo drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady albo spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że miłe doznania to panaceum na małe niedomagania. Na przykład gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Tak, bo w swoim składzie posiada bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Dodatkowo, gorzka czekolada przyspiesza przemianę materii, w związku z tym spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: http://tigerandbear.pl/pl/c/Kosmetyki-meskie/91 Kosmetyki naturalne nie posiadają w swojej zawartości substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo poczuć aromaty świata, który nas otacza.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Zdarzają się chwile gdy po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak pięknie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Często jedno „psiknięcie” dobrej perfumy potrafi momentalnie wywołać uśmiech na naszej twarzy. W dzisiejszych czasach nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji. Zapachy także kuszą nas wyjątkowymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor: http://tigerandbear.pl/

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i mniej kręta.