Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami źle się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Ale rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w naszej naturze i bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście to tylko przypuszczenia, bo drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady albo spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że miłe doznania to panaceum na małe niedomagania. Na przykład gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Tak, bo w swoim składzie posiada bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Dodatkowo, gorzka czekolada przyspiesza przemianę materii, w związku z tym spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie posiadają w swojej zawartości substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo poczuć aromaty świata, który nas otacza.

Jeżeli ta tematyka Cię absorbuje, bez ociągania kliknij ten link. Przedstawiana w tamtym miejscu pomocna strona (https://www.skalnik.pl/av) niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Zdarzają się chwile gdy po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak pięknie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Często jedno „psiknięcie” dobrej perfumy potrafi momentalnie wywołać uśmiech na naszej twarzy. W dzisiejszych czasach nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji.

Wejdź na ten link i zgłąb więcej wskazówek tyczących się rozważanej w tym artykule kwestii. Te rady niewątpliwie także na długi czas zostaną w Twej głowie.

Zapachy także kuszą nas wyjątkowymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i mniej kręta.