nieprzyjemne to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, pozostałości śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i ogólnie dziwnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i nieprzyjemne samopoczucie, a my sobie dumamy i podziwiamy troszkę z zawiścią tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No coż… Mimo tego typu utrudnień nauczyliśmy się funkcjonować z tą przypadłością.

co to istotnie jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niepoznana dostatecznie, zwłaszcza przez ludzi nieskażonych jej męczącym działaniem?

Alergia pojawia się, kiedy organizm reaguje nie tak jak należy, na bodźce, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednakże nie dzieje i pojawia się kłopot.

Czy bez skutku chcesz znaleźć podobny wpis? Jeśli tak, to uczciwie zalecamy ten artykuł (http://www.optyk-trejnowski.pl) – to na 100% jest to, czego właśnie w tej chwili potrzebujesz.

Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, kurzu…

tabletki

Autor: peace6x
Źródło: http://www.flickr.com

Układ odpornościowy, jak sama definicja reprezentuje osłania organizm przed tymi, z pozoru niewinnymi drobiazgami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. mianowicie, rozważa czy pojawiający się niuans to przeciwnik. Jeśli wywoła to alarm organizm rozpocznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie doskonale: kichanie, zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- kliknij.

powinniśmy wyróżnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia – odsyłam do tego serwisu – wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie dostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, potrzeba tylko stosować się do kilku wytycznych. Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, najlepiej, jak będziemy unikać takich pokarmów, które prowokują niemiłe objawy. Do takich produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy wyczuleni na pyłki roślin muszą w miarę możliwości omijać miejsca, w których stężenie pyłków jest znaczące. Lepiej wybierać okolice nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej zanieczyszczone.

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najlepiej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest względnie znaczne. Dobrym|ciekawym pomysłem jest także rezygnacja z wielu rzeczy w mieszkaniu, które będą zgarniać kurz. W dużych miastach (Warszawa, Kraków czy Wrocław), zwłaszcza w porze letniej, wszelki kurz przy dość suchym sezonie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niewidoczny na pierwszy rzut oka stanowczo przeszkadza ludziom uczulonym na kurz. Warto w takim razie wietrzyć pokoje, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł.

Jeśli i to nie pomaga, udaj się do alergologa, który na pewno odnajdzie radę na zmniejszenie nieprzyjemnego uczulenia.