Bezcenne właściwości oleju lnianego

O ich nieocenionych możliwościach medycyna naturalna wiedziała od dawien dawna. Obecnie udowodniły to badania naukowe i przyszedł czas na kuracje olejami. Warto je wypróbować, bo pozwalają nam nie tylko zachować zdrowie, ale również je ”podreperować”.
O ich dobroczynnych właściwościach nasz prababki wiedziała od dawien dawna. Dziś udowodniły to badania naukowe i przyszedł czas na kuracje olejami. Warto je wypróbować, bo pomagają nie tylko dbać o zdrowie, ale również je ”podreperować”.

olej

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Za najzdrowszy ze wszystkich olejów uważany jest olej lniany, który zawiera ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę układu trawiennego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, zapobiega chorobom nowotworowym czy nadwadze. Wzmacnia serce, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zmniejsza ryzyko raka.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka biochemik, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą dużą szansę na poprawę zdrowia – oferta sklepu z ekożywnością zdrowystragan.pl.

Tłuszcze roślinne to samo zdrowie. Nie tylko nie tuczą, ale i pomagają zrzucić wagę. Warto zainteresować się, które wybrać i wprowadzić je do swego menu.Dr Budwig sporządziła słynną pastę, której składnikami jest połączony olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to smakuje wybornie! Co jest potrzebne do jej sporządzenia? Świeży olej lniany oraz mikser. Ważne jest aby z tych dwóch składników powstała gładka masa, albowiem tylko przyjmowane razem dają tak spektakularne efekty. Tak przygotowana porcja nabiału stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i działa w oparciu o naukowo udowodnione fakty. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich chorób jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i zmianom nawyków żywieniowych. Może pora to uwzględnić? Radykalne diety są w stanie nas szybko zrazić i wywołać uczucie rozdrażnienia, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w składniki odżywcze, a jednocześnie niskokaloryczne i smakowite. Oczywiście z dodatkiem oleju lnianego, który maspecyficzny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z większością sałatek.

Zobacz również inne zdrowe oleje – oleje do samochodów – – https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/412-olej-arganowy.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej (olej dla koni)-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html}.