Niektórzy nie mają z tym problemu. Idą do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a później udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane miejsca pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem luksusowych noclegów w hotelu, w które wliczone jest jakiś zawyżony podatek od wynajmu i inne dopłaty (strona www). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają wiele, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań udadzą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś ciekawą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, dajmy na to, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Oczywiście, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a przy okazji lubić taki sposób zwiedzania – gdyż jazda na rowerze to piękne widoki, ale też ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. Obecnie po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Przyrzekli sobie, że objadą cały glob i realizują tę pasję z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę na taki temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do następnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis.

Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie przyroda, jej kaprysy, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyjeździe najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas nadaje się do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza wymarzona podróż nie była dla nas powodem nieprzyjemnych wspomnień.