Niektórzy nie mają z tym problemu. Idą do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a później udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane miejsca pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem luksusowych noclegów w hotelu, w które wliczone jest jakiś zawyżony podatek od wynajmu i inne dopłaty (strona www). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają wiele, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań udadzą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś ciekawą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, dajmy na to, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Oczywiście, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a przy okazji lubić taki sposób zwiedzania – gdyż jazda na rowerze to piękne widoki, ale też ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. Obecnie po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Przyrzekli sobie, że objadą cały glob i realizują tę pasję z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym przeciwnikiem będzie przyroda, jej kaprysy, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyjeździe najważniejsze to umieć odnaleźć się w każdych warunkach.

Jeżeli przedstawiany temat niesamowicie Ci pasuje, to żeby zyskać kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tutaj.

Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas nadaje się do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza wymarzona podróż nie była dla nas powodem nieprzyjemnych wspomnień.