Duże znaczenie małych przyjemności

Obieramy nową taktykę. Zamiast zachęcać do podjęcia ścisłej diety, katorżniczego treningu tudzież ekstremalnych kuracji, chcemy uzmysłowić Tobie, że przyjemność doskonale wpływa na nasze zdrowie. Masz ostatnimi czasy problemy z koncentracją?
Obieramy nową strategię. Zamiast zachęcać do podjęcia rygorystycznej diety, intensywnego wysiłku fizycznego lub ekstremalnych kuracji, mamy zamiar uzmysłowić Tobie, że chwile przyjemności mają nie lada znaczenie dla naszego zdrowia. Zauważyłaś w ostatnim czasie problemy z koncentracją?

Czekolada, deser

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Złości Cię szef w pracy? Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady albo kup sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na nasze niedyspozycje. Na przykład gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka?

Powinna, gdyż zawiera bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Poza tym, gorzka czekolada wzmaga przemianę materii, w związku z tym spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może by tak zrezygnować z kosmetyków chemicznych? Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.Warto więc podjąć wyzwanie i przestawić się na naturalną pielęgnację. Powoli i systematycznie. Małymi krokami. Tylko wtedy odkryjemy, że człowiek i natura to jedność. To może być pierwszy krok do porzucenia własnych nawyków i odczuwania radości z życia w stylu Eko.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżkę i spróbować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak wyśmienicie i kusząco pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Często zapach ulubionej perfumy potrafi błyskawicznie przenieść nas w świat zmysłów. Na chwilę obecną nie tylko projektanci przekonują nas do swoich wiosennych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas wyjątkowymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor: http://tigerandbear.pl/

Postarajmy się więc, aby w naszym życiu nie brakowało małych przyjemności, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i mniej kręta.