Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, ważne by systematycznie się ruszać. Musimy zatem wybrać taką, która zapewni nam największą frajdę.

codzienne ćwiczenia

Autor: Port of San Diego
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Polaków zakochało się w joggingu. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, pozbycia się napięcia, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę… Powodów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.

Poza tym to tani sport, gdyż aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, dobre jakościowo ubrania i… odrobina chęci Czasem spotykamy się z opiniami, iż nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby mentalnie. Amatorzy tego sportu są zdania, że jeśli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdym mieście znajdziemy wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek program treningowy, dostosowany do naszych celów i możliwości.

Ważną kwestią jest ubranie w jakim udamy się na trening. Patrzmy na metki i skład tkanin (przewiewność), wytrzymałość oraz elastyczność – to podstawowe kryteria. Wybierzmy koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy.

Spora część osób pojawiających się na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści swojego wpisu.

Co wiąże się z pytaniami typu, jakie suplementy mają zakupić. Na początek polecana jest właściwa dieta a także racjonalne przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Miejmy na uwadze jednak, że gainery to uzupełnienie diety. Nie może być tak, iż połowę z przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Rzeźbiąc sylwetkę pamiętaj o odpowiedniej diecie i suplementacji.

Intrygujący tekst? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na naszą nową witrynę, na której wyszukasz dużo podobnych wątków.

/J]