Maluchy nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub na łąkę. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Pięknych terenów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż droga wycieczka za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne wyprawy uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak my, mogą odetchnąć od zgiełku miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas przyrodą. Wspólna eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch także dowiaduje się, że świat to ciekawe miejsce, a więc warto raczkować, aby je obejrzeć. Aby jednak wyjazd przebiegł zgodnie z planem i pozostawił sympatyczne wspomnienia, warto się do niego sumiennie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie jest trudne. Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim spacerować po lesie czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Krakowa na weekend lub polecieć do Paryża, ponieważ za przelot (więcej – https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-wroclawia-do-londynu) małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas parę godzin jazdy autem, należy wyruszyć w nocy. W przypadku krótszej wyprawy, wyjazd w porze drzemki malca będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.Podczas podróży należy robić regularne postoje, najlepiej co godzinę. Wtenczas można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.

Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym serwisie, który dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (polecam stronę). Wybrane portale turystyczne nierzadko oferują też noclegi w bardzo korzystnych cenach, warto więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij butelka do filtrowania wody w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Niekiedy przed podróżą należy zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego turysty. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, warto jest mieć ze sobą podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.