Maluchy nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub na łąkę. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Pięknych terenów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż droga wycieczka za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne wyprawy uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak my, mogą odetchnąć od zgiełku miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas przyrodą.

Sprawdź więcej porad tutaj (http://www.sklep.wzso.pl/gorset-jewetta,3,11147,8856) – rzucą nowe światło. Bez obaw – one odnoszą się do pokrewnej kwestii, więc również Cię zabsorbują!

Wspólna eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch także dowiaduje się, że świat to ciekawe miejsce, a więc warto raczkować, aby je obejrzeć. Aby jednak wyjazd przebiegł zgodnie z planem i pozostawił sympatyczne wspomnienia, warto się do niego sumiennie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie jest trudne. Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim spacerować po lesie czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Krakowa na weekend lub polecieć do Paryża, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas parę godzin jazdy autem, należy wyruszyć w nocy. W przypadku krótszej wyprawy, wyjazd w porze drzemki malca będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.Podczas podróży należy robić regularne postoje, najlepiej co godzinę. Wtenczas można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.
Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym serwisie, który dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (polecam stronę). Wybrane portale turystyczne nierzadko oferują też noclegi w bardzo korzystnych cenach, warto więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij butelka do filtrowania wody w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Niekiedy przed podróżą należy zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego turysty. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, warto jest mieć ze sobą podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.