Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów atrakcyjności. Nieważne jaki mają kolor bądź długość – zawsze muszą być stosownie zadbane. Niestety, farbowanie, codzienne stylizowanie, suszenie powodują, że często ich wygląd rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia. W jaki sposób w takim razie pielęgnować włosy, by osiągnąć stosowne wyniki? Jak kupować stosowne produkty?

profesjonalne szampony do włosów
Początkowym krokiem musi być wybór stosownego szamponu. Alternatywą są profesjonalne szampony do włosów, które można kupić w hurtowniach fryzjerskich, salonach albo w internecie. Sprawdzą się również delikatne szampony, przykładowo te produkowane dla dzieci. Ważne by były pozbawione silnych detergentów: SLS oraz SLES.

Takie oczyszczające szampony winny być stosowane regularnie, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu łagodniejszy szampon będzie o wiele rozsądniejszym wyborem. Co więcej, włosy muszą zostać pozostawione do naturalnego wyschnięcia. Nie należy wycierać ich ręcznikiem, gdyż kiedy są mokre łatwiej ulegają zniszczeniom mechanicznym. Ewentualnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie dosuszać włosów całkowicie. Rzecz jasna, poza szamponem, warto wybrać też odpowiednie produkty pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem chociażby kosmetyki Schwarzkopf (zamów online). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silniej oddziałującą, którą będzie się stosowało przed myciem i odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Jeżeli jest się posiadaczką kosmyków przetłuszczających się, można nie stosować odżywki na rzecz intensywniejszej pielęgnacji przed myciem lub stosować ją wyłącznie od ucha w dół pomijając skórę głowy. Na maskę należy nałożyć na dodatek czepek oraz ciepły ręcznik. W wysokich temperaturach łuski włosa się rozchylają i składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Duże znaczenie ma także dobrana stylizacja. Bogatą gamę artykułów można odszukać w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych chociażby należy kupić preparat utrzymujący skręt. Włosy przyklapnięte warto wzmocnić artykułami zwiększającymi objętość. Możliwości na współczesnym rynku jest więc faktycznie dużo.