Tatuaże które da się zmyć

Dużo osób choć raz w życiu marzyło o zrobieniu sobie tatuażu. Przeważnie były to pomysły lat młodzieńczych, pojawiające się pod naciskiem znajomych, lub chęć doświadczenia czegoś nieznanego, żeby przełamać nudę codziennego dnia w życiu dojrzałym. Najczęściej plany kończyły się jedynie na wymyślaniu w głowie wzoru, który ewentualnie mógłby się znaleźć na ciele. Nie starczało już zapału na wyszukiwanie certyfikowanego studia tatuażu lub porównania cen, nie wspominając już o pójściu tam w celu omówienia techniki tatuowania i wyboru wzoru.
Dużo ludzi chociaż raz w życiu marzyło o zrobieniu sobie tatuażu. Przeważnie były to plany lat młodzieńczych, pojawiające się pod wpływem znajomych, lub chęć doświadczenia czegoś nowego, aby złamać nudę codzienności w życiu dojrzałym. Najczęściej chęci skupiały się zaledwie na obmyślaniu w głowie wzoru, który na przykład mógłby się znaleźć na ciele. Nie dochodziło do wyszukiwanie renomowanego studia tatuażu lub przeglądu cen, nie mówiąc już o pójściu tam w celu omówienia sposobów tatuowania i wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
To zapewne przez to, że tatuaż będzie na skórze już na zawsze. A przecież wiadomo, że gust może się zmienić. Może się tak stać, że za jakiś czas naniesiony obrazek z jakiegoś powodu stanie się już nieaktualny, albo zwyczajnie nie będzie się podobać. Ogólnie wiadomo też, że w określonych sytuacjach tatuaż nie jest wskazany lub bywa źle widziany. A gdy dołożyć do tego fakt, iż po wielu latach na usianym zmarszczkami ciele nawet najpiękniejszy wzór nie prezentuje się już zbyt uroczo, to oczywistym jest, że ryzyko może być bardzo duże. Jednak jest wyjście z tej sytuacji. Od pewnego czasu znacznie bardziej popularne stają się tatuaże zmywalne (http://www.nomar.com.pl/oferta/kalkomania). Te ostatnie odróżniają się od tatuażu stałego oczywiście trwałością.

Zmywalny tatuaż

Autor: Esperluette
Źródło: http://www.flickr.com

Jak właśnie nazwa mówi, zmywalne tatuaże są dekoracją chwilową i zwykle dość łatwą do usunięcia. Ich popularność wynika z tego, że w porównaniu do permanentnego tatuażu, tatuaże zmywalne mają możliwość dobrania ich do okoliczności oraz humoru. Są znacznie tańsze, łatwo dostępne a także łatwe w nanoszeniu. Dlatego raczej da się to robić samodzielnie, w związku z czym pozbywa się konieczności wyszukania studia tatuażu a później ustalania terminów. Niezwykle istotnym czynnikiem jest brak możliwości zakażenia chorobami w czasie tatuowania oraz minimalne ryzyko pojawienia się komplikacji po nałożeniu tatuażu tymczasowego. Raz na czas zdarza się, że pojawi się uczulenie, jednak obecnie tatuaże tymczasowe są robione z użyciem bezpiecznych barwników zatem wypadki podrażnienia skóry występują niezwykle rzadko. Tatuaże tymczasowe popularne są w postaci dodatku do czasopism i drobnych przekąsek, można je też nabyć w sklepach z ozdobami do ciała.