Z alergią nie ma żartów, szczególnie w dużym mieście. Jak mówią nam badania aż powyżej 50% dzieci z Krakowa ma alergię. Nie wnikając za bardzo w spekulacje, dlaczego w tym mieście, należy się zastanowić, jakie są najbardziej obiecujące metody na walkę z tą denerwującą dolegliwością. Czy jedyne co nam zostaje to się poddać? Nie, na pewno nie. spójrz, jak możesz z nią sobie radzić.

leje deszcz, pozostań w domu! kuriozalna porada, co nie, gdyż kto wychodzi z domu, kiedy leje?! No chyba, kiedy ktoś ma pilną sprawę, i po prostu musi wyjść. Ty, drogi alergiku, postaraj się ograniczać takie eskapady, nawet, gdy powinieneś wyjść. W czasie ulewy bowiem aktywuje się dużo pyłków, które są strącane z wyższych pięter powietrza. pozamykaj także okna, ażeby pyłki nie zadomowiły się w twoim domu.

rankinglekarzy

Autor: rankinglekarzy

lecz uważaj, tuż po deszczu warto już wyjść mieszkanie. Najlepiej jednakowoż, gdy była to ulewa, bo wówczas powietrze jest najbardziej oczyszczone z pyłków.

staraj się unikać aktywności w okresie pylenia. wiadomo, nie jest to proste, kiedy na dworze idealna aura. ażeby jednakże uniknąć niepożądanych objawów najkorzystniej odpuścić sobie rozgrywki zespołowe, piłkę nożną czy siatkówkę, a także jazdę na rowerze czy na rolkach. będzie na to czas po etapie pylenia.

staraj się o częstą zmianę pościeli. W trakcie pylenia, kiedy na dworze przyjemnie z chęcią uchylamy okiennice. Wtedy do mieszkania wpadają pyłki, które osiadają wszędzie, też na naszej pościeli. Warto więc raz na jakiś czas ją zmienić, a po praniu nie suszyć na balkonie, ponieważ latające w powietrzu pyłki będą się do niej przyczepiać.

Przed snem warto jest umyć głowę. Pomoże to spłukać pyłki, jakie wleciały we włosy w okresie dnia, a które podczas snu natrętnie będą męczyć górne drogi oddechowe.

korzystnie uciec z miasta. W górach, w wyższych partiach, ponad 1500 metrów pylenia nie spotkasz. podobnie nad morzem, gdzie powiewający od wody wicher sprawnie wypiera pyłki bardziej w głąb lądu.

Jeśli te sposoby okażą się niezbyt skuteczne lub nie odnajdziesz w sobie wytrwałości, ażeby wprowadzać je w życie, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wizyta u alergologa (alergolog Kraków).

Czy intryguje Cię taka kwestia? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info także na podobnej witrynie.

Ten fachowiec od alergii na pewno znajdzie najbardziej obiecujący sposób na twoje alergiczne bolączki.