Żywność ekologiczna – moda na zdrowe jedzenie

Obecnie rozwinęła się ogromna moda na organiczną żywność. Chyba każdy zwraca dzisiaj większą uwagę na to, co kupuje każdego dnia. Wielką karierę robią między innymi sklepy z ekologiczną żywnością. Czym tak naprawdę jest ekologiczna żywność? To produkty, podczas wytwarzania których używa się wyłącznie naturalne nawozy, które nie są napakowane żadnymi chemicznymi związkami. Taka uprawa jest często o wiele bardziej kosztowna niż rolnictwo tradycyjne. Mimo tego żywność ekologiczna robi wręcz zawrotną karierę.
Dzisiaj rozpętała się ogromna moda na organiczną żywność. Na pewno każdy zwraca teraz większą uwagę na to, co kupuje każdego dnia. Dużą karierę robią między innymi sklepy z ekologiczną żywnością. Czym tak naprawdę jest organiczna żywność? To jedzenie, podczas wytwarzania których używa się przede wszystkim naturalne nawozy, które nie są nafaszerowane żadnymi szkodliwymi związkami. Taka uprawa jest często o wiele bardziej kosztowna niż rolnictwo tradycyjne. Mimo wszystko żywność ekologiczna robi wręcz oszałamiającą karierę.

świeże warzywa

Autor: emilee rader
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy z nas wierzy, że spożywanie niezłej jakości produktów polepszy nasze samopoczucie oraz będzie miało świetny wpływ na nasze zdrowie. Mnóstwo osób zaczyna również zauważać różnice w smaku pomiędzy żywnością ekologiczną a zwykłą. Towary ekologiczne po prostu smakują lepiej – Rawfoods Polska. Co jednak zrobić, kiedy zarobki są na tyle małe, że ciężko jest sobie pozwolić na regularne wizyty w sklepie z ekologiczną żywnością? Niejednokrotnie niezłym pomysłem może być wyprawa na pobliski bazar, gdzie swoje owoce sprzedają rolnicy. Na szczęście w sporych miastach pojawia się coraz więcej tego typu miejsc. Tam można nabyć wartościowe towary za naprawdę niską cenę. Sklepy z organiczną żywnością bardzo często są zmuszone doliczać do ceny producenta również swoją marżę, a w dodatku każdy towar zwykle przechodzi przez kilku pośredników. Każdy z nich dokłada swoją marżę, co bardzo wpływa na detaliczną cenę produktu, którą musi uiścić klient sklepu. Dlatego niewątpliwie lepszym pomysłem jest zakup fajnych produktów na takich niewielkich bazarkach.

warzywa

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno każdy odnajdzie tam wszystko, czego szuka. Zdecydowanie warto rozmawiać z rolnikami – od nich można dowiedzieć się, skąd pochodzi dany produkt oraz w jaki sposób został wyprodukowany (sklep Rawfoods). Dobre kontakty z wytwórcami zazwyczaj dają gwarancję, że towar naprawdę jest wyprodukowany w organiczny sposób oraz że nie dosypuje się do niego żadnych chemicznych dodatków. Dodatkowo takie produkty są zwykle o wiele tańsze niż te oferowane w sklepach z organiczną żywnością. Jedyny minus jest taki, że zwykle nie mają certyfikatów organiczności – dlatego właśnie tak istotne jest posiadanie świetnego kontaktu z rolnikiem, któremu najczęściej musimy uwierzyć na słowo.