Seksuolog to dla wielu specyficzny zawód, podobnie jak sam sfera intymna to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta dziedzina jest po prostu bardzo indywidualna, więc dość niechętnie mówimy o tym publicznie. istnieją jednak okoliczności, kiedy należy otworzyć usta i począć mówić. tego typu momentem jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i powiedzieć o swoich prywatnych problemach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry lub psychologa, to najbardziej niedostępny dla wielu fachowcem – niedostępny z powodu intymnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma problemy istoty seksualnej nie zgłosi się do niego, ponieważ to „takie dziwne, i w ogóle, że temat będzie o sferze seksualnej, to nie, nie odpada… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po zwykły lekarz, dla którego rozmowy o naszych bolączkach to chleb powszedni.

Kliknij raźno ten link – znajdziesz tam tak samo niebanalne informacje. To wciągający artykuł, który także jest warty zainteresowania.

Dla niego sfera seksualna to po prostu domena wiedzy i praktyki, po której się porusza.

Dla nielicznych dobry seksuolog wrocław może być niedostępny jeszcze z innego. W małych miastach ten lekarz to wyjątek, choć co prawda, pomału się to przewartościowuje. Z innej strony malutka miejscowość to nie ośrodek miejski, jak Wrocław lub Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę dzięki NFZ możemy liczyć, że miasteczka będzie o nas mówić. Po prostu w takich miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi fachowcami i wyobraźmy sobie, że otrzymujemy skierowanie do jednej z nich, w której spotkamy znajomego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i oskarżenia, bo „po co mu ten seksuolog, pewnie ma kochankę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny na przykład może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten mieszkający pod Krakowem do Krakowa… Wszystko dobrze, lecz prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy doliczymy koszt dojazdu do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jeszcze zdecydowaniej wzrośnie. Reasumując, takiego typu prywatne wizyty istnieją dla osób, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla reszty zostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się osobami, którzy nie rozumieją, że seksuolog to normalny specjalista! Na szczęście ta świadomość z wolna się zmienia, i podobnie, jak coraz więcej ludzi rozumie, iż psychiatra (zobacz również psychiatra dla dzieci warszawa) i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.