W ostatnim czasie niezwykle powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy odpowiedniego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc aniżeli zwyczajne lampy. Pomaga w leczeniu depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, szczególnie w czasie zimy. Deficyt światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Przedstawiana terapia powinna być stosowana dwa razy dziennie, dzięki temu wywoła skuteczne rezultaty. Najwłaściwsze pory to ranek i wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego zabiegu powinien wynosić około godziny. Podczas seansu możemy zająć się innymi zajęciami, np. poczytać książkę pamiętając, by czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii pomaga nie tylko we wspomnianej na wstępie depresji, ale także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych jak również krzywicy u najmłodszych.
Jednym z najistotniejszych walorów fototerapii jest możliwość jej indywidualnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie naprawdę bezpieczny zabieg. Można go również przeprowadzić w licznych sanatoriach czy ośrodkach Spa, w których zabiegi przeprowadzają rzetelni lekarze oraz fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie spowoduje oparzeń, albowiem nie emituje promieniowania ultrafioletowego. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawieniem samopoczucia oraz zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około trzech tygodni. Zdarzają się jednak ludzie, na których nie działa – wtedy należy znaleźć inne wspomagające metody lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Należy pamiętać, iż fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki (zobacz skudexa cena) powodujące nadwrażliwość na światło. Przeciwwskazaniem jest również migrena. Jeśli jednak powyższe przypadłości nas nie dotyczą, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość każdego dnia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: . okulary >> ray ban aviator