Narząd wzroku jest najcenniejszy narząd człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której spoglądamy na świat i jego piękno. Toteż tak istotne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd i nie ignorowali oznak wszelakich przypadłości z nimi związanych.

okularnicy

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc zauważyłeś, że w ostatnim czasie pogorszył Ci się wzrok, obraz jest zamglony, masz coraz większe problemy z widzeniem w chwili czytania a także oglądania telewizji, a prowadzenie samochodu sprawia Ci nie lada trudności – mogą być to początki choroby, zwanej zaćmą. Wtedy potrzebna jest konieczna wizyta u okulisty. Zaćma należy do najbardziej rozpowszechnionych schorzeń oczu. Choruje na nią prawie co pięćdziesiąty Polak, a podstawowym jej objawem jest sukcesywne pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się oglądanego obrazu.

Niektóre schorzenia oczu, (w tym zaćma) mogą występować rodzinnie. Z tego względu gdy występują w rodzinie osoby obciążone chorobami wzroku, dbajmy o profilaktykę, czyli coroczne badanie wzroku. Okresowe badanie wzroku u okulisty ułatwia szybkie wykrycie chorób, które przebiegają w początkowej fazie bezobjawowo.

Podczas spotkania u okulisty, ten – po przeprowadzeniu podstawowego badania oczu – może wyznaczyć datę wykonania reszty innych badań, gwoli dokładniejszego zbadania wzroku. Oczy to okno, przez które lekarz okulista (sprawdź opinie o laserowym operowaniu oczu) może ”zobaczyć” ogólny stan naszego zdrowia, np. dokonać błyskawicznej oceny stanu żył i tętnic.

Musisz mieć świadomość, że nasza witryna (http://www.polmedico.pl/oferta/implantologia/) pomoże Ci w uzyskaniu zajmujących danych na każdy temat. Taka strona z pewnością Ci się będzie podobała.

Z tego powodu tak istotne są badania kontrolne, nawet jeśli nie występują u nas kłopoty ze wzrokiem.

Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie istnieje żaden lek przeciwdziałający zaćmie, toteż wymagana jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy opiera się na wyeliminowaniu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najlepszą jakość widzenia. Ważne jest, aby klinika, gabinet które wybierzemy pracowały na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy gabinety okulistyczne, posiadające swoje strony w internecie, a na pewno znajdziemy taki, któremu będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.