Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

szpital

Autor: Serge Tanet
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma żartów i przenigdy nie było. Od zawsze serce było lokowane w głównej części, jako najistotniejszy ludzki organ. przypominają to na przykład ścienne malunki z epoki kamienia. Już też Grecy, Rzymianie czy Chińczycy żywo emocjonowali się tym tematem. Seneka nadmienił, iż ból w sercu nie jest zwyczajny, jak w pozostałych dolegliwościach. Jeśli zaś idzie o serce powinno się liczyć się z groźbą zgonu. Kardiologia, jako współczesna nauka powstała w roku 1628. wydarzyło się to po publikacji dzieła o odkryciu cyrkulacji krwi, które odnalazł Willam Harvey.

autentyczny czas kardiologii, jak się okazało, przyszedł w XX wieku. Jeszcze na początku tego wieku dolegliwości sercowo-naczyniowe odpowiadały za mniej niż 10% zgonów na świecie, lecz już pod koniec 20. wieku ta skala diametralnie się pozmieniała – w krajach uprzemysłowionych było to mniej niż 50%, a w krajach rozwijających się 25%. Jak objaśnić tę zmienność? Tłumaczono ją niższym występowaniem deficytu jedzenia, i zmniejszeniem plagi schorzeń zakaźnych. Coś jednak za coś, jeśli zniknęły te problemy to od razu ujawniły się następne – wzrost długości życia to jednakowoż podwyższona zapadalność i śmiertelność na dolegliwości sercowo-naczyniowe.

W naszym kraju uświadomienie, jak serce jest istotne stale wzrasta.wody (https://www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html)Pod naciskiem akcji, przykładów płynących z zachodu przewartościowujemy swoje nawyki żywieniowe oraz sposób spożytkowania czasu. Te dwie bowiem sfery mają istotne znaczenie dla naszego serca. I najrozsądniej porzucić palenie papierosów i nie nadużywać napojów wyskokowych, bo te popularne i szkodliwe środki zabijania niepokoju do niczego nie prowadzą, a stres jeszcze bardziej kumulują. właściwa dieta tokorzystniejsza praca serca, podobnie ma to miejsce z działalnością fizyczną: im więcej ruchu, ćwiczeń, tym lepsza zapowiedź dla naszego serca. W zapomnienie odeszły czasy, gdy na widok biegającego człowieka wszyscy pukali się w czoło lub kombinowali, co ten człowiek robi – goni go ktoś czy jakiś wariat…

Teraz w wielkich miastach, nie tylko w Warszawie, lecz i we Wrocławiu, w Gdańsku (kardiolog z Gdańska) czy Krakowie ludzie biegają w najlepsze.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu centrum medyczne laryngolog i oglądaj nawet bez końca następne rzetelne wpisy.

Nie tylko młodzi, też ci w średnim wieku. To dobry prognostyk, że nastała nowa era – dbania o najcenniejszy skarb – serce.