Dla szefów restauracji oraz pozostałych lokali gastronomicznych bardzo ważne jest, aby znaleźć punkt zaopatrzenia, jaki zagwarantuje nie tylko szczególnie bogaty asortyment, ale także przystępne ceny. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że od ceny zakupionych półproduktów uzależniony jest zysk restauratora.

Sklepy dbają o zaopatrzenie gastronomii

kawiarnia

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Wykonywaniem usług związanych z dostarczaniem towaru do lokali gastronomicznych zajmują się hurtownie i sklepy specjalistyczne (dostawy produktów do restauracji). Ich asortyment obejmuje zarówno artykuły żywieniowe, jak i przemysłowe i chemiczne. Z sukcesem można się w nich zaopatrzyć w produkty spożywcze – w tym też w pomocne półprodukty, nabiał, jarzyny oraz cytrusy czy mrożonki. Na tym jednakże asortyment w żadnym razie się nie kończy, gdyż firmy gwarantują również możliwość zakupu artykułów higienicznych, widelców plastykowych lub środków czystości wykorzystywanych w trakcie prac porządkowych.

Restauracja wymaga licznych artykułów

Należy wspomnieć, że dla odpowiedniego działania baru konieczne są regularne oraz niezawodne dostawy wielu produktów. Muszą być to także artykuły doskonałej klasy i świeżości, gdyż tylko z takich można przyrządzić pyszne potrawy. Kiedy restaurator zechce zaoszczędzić na tańszych produktach, może się przytrafić, że serwowane jedzenie będzie niedobre i konsumenci się do restauracji zrażą.

Publikowany tekst bardzo Cię interesuje? To zobacz też odmienne pomocne wskazówki (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/torcik-bezowy-z-gruszkami/), które mają niezwykle absorbujące dane – wciągną Cię całkowicie.

Istotnym szczegółem jest punktualność dostawcy, gdyż restauracja nie ma szans działać przy nieregularnych oraz opóźnionych dostawach, brak jednego artykułu potrafi zaburzyć pracę.


Należy ustalić jednego dostawcę

gastronomia

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza rynku gastronomicznego pozwala stwierdzić, iż najlepszym posunięciem okazuje się posiadanie jednego znaczniejszego dostawcy. Jest to opłacalne rozwiązanie tak samo pod względem cen, ponieważ najczęściej przy dużych dostawach sprzedawca oferuje również intratne punkty lub gratisy. Kolejną zaletą bywa oszczędność czasu, jakiego nie musi się marnotrawić na kolejne zamówienia i odbieranie dostaw, gdyż wszystko można załatwić od razu. Należy więc rozejrzeć się za hurtownią, która zapewnia całkowite zaopatrzenie gastronomii.