Szkolenie czy konferencję możemy zorganizować na terytorium własnej jednostki. Jednak nie każde przedsiębiorstwo posiada odpowiednie warunki do takowego przedsięwzięcia.
Wtenczas zmuszeni jesteśmy wyszukać takiego punkty „na zewnątrz”.

perspektywa - gry

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę? Przed najęciem sali konferencyjnej trzeba wiedzieć, jak dużo osób weźmie udział w zdarzeniu. Umożliwi to dopasowanie jej wielkości do liczby zaproszonych osób. Nadto duża sala będzie wywoływać wrażenie pustej. Natomiast najęcie nadto małej sali zmusi nas do poszukiwania po przybytku ponadplanowych krzeseł, które – usytuowane obok siebie – zmniejszą optycznie pomieszczenie i mogą sprawić, że goście będą się musieli przeciskać pomiędzy sobą w przejściu. Zarówno członkowie szkolenia bądź konferencji, jak i prelegenci powinni mieć gdzie usiąść – Takie wydarzenia częstokroć trwają parę godzin, stąd tak istotnym jest, ażeby krzesełka były komfortowe. Jeśli uczestnicy siedzą przy stolikach, każda osoba winna mieć wystarczająco dużo miejsca, by mogła kłaść na nim materiały szkoleniowe lub też osobiste przedmioty (przykładowo laptopy).
Dubai

Autor: HISHAM BINSUWAIF
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanów się czy pragniesz zaaranżować konferencję w dużym mieście czy też konferencje sale konferencyjne w górach w górach.
przewodnik
Stosowne oprzyrządowanie to punkt obligatoryjny, który musi realizować sala konferencyjna.

Jak by nie było bez nagłośnienia albo sprzętów do odtwarzania prezentacji multimedialnych nie dałoby się uwieńczyć narady lub szkolenia, a już na pewno nie na kilkadziesiąt czy paręset osób – konferencje w Górach! Jeśli nasze przedsiębiorstwo znajduje się w miejscowości, gdzie wynajęcie sali, w jakiej można by zorganizować szkolenie czy konferencję, jest niemożliwe, konieczne będzie wyjechanie do wielkiego miasta. W tym celu wbij w przeglądarkę przykładowo hotel Poznań hotel Śląsk.