Masz randkę i chcesz wyglądać nieziemsko? Dziś piszemy jak zrobić cieniowane paznokcie oraz opiszemy romantyczne upięcia włosów. Usiądź wygodnie i oddaj się lekturze tekstu!

Włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com
Do wykonania cieniowanych paznokci potrzebujesz małej gąbeczki (możesz skorzystać z nieużywanej gąbki kuchennej – ucinasz kawałek i gotowe!), kilka barw lakierów, które chcesz użyć, i utwardzacza, którym spryskasz gotowe paznokcie. W razie potrzeby poprawek mniej pod ręką także zmywacz oraz waciki- malowanie paznokci.

Nim zaczniesz właściwe malowanie paznokci, daj na nie bazę.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego materiału odnoszącego się do tej tematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (https://m-estetica.pl/zabieg/Balon-zoladkowy). One także będą użyteczne!

Ochroni ona płytkę paznokcia przed odbarwieniem. Poczekaj moment, aż baza będzie sucha. Zastanów się przez ten czas jakich kolorów chcesz użyć. Pierwszy z nich nałóż normalnie na płytkę paznokcia. Po osuszeniu, weź gąbeczkę, nałóż na nią trochę jaśniejszy odcień koloru i pomaluj mniej więcej od 1/3 paznokcia – cieniowanie paznokci.

Następnie tak samo postąp trzecim kolorem, który nakładasz tak, aby były widoczne dwa wcześniej nakładane kolory. Nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami. Z czasem dojdziesz do perfekcji – wiadomo – nauka czyni mistrza! Na końcu, by zachować efekt spryskaj gotowy paznokieć – (dowiedz się więcej) utwardzaczem- ważne źródło.

Make-up zrób bardzo delikatny. Starczy podkład do twarzy, tusz do rzęs i jakiś delikatny cień. Romantyczne spięcie włosów, w przypadku wyjścia na randkę, jest dość trudnym zadaniem. Uzbrójmy się w cierpliwość – więcej. Nasze pomysły to koński ogon, z kilkoma wypuszczonymi kosmykami, delikatnie spleciony warkocz, albo rozpuszczone, pofalowane włosy. Masz proste włosy, a chcesz mieć efekt naturalnych fal? Zrób z nich po myciu warkocz, albo poskręcaj w ślimaczki i zwiąż rumkami. Po wyschnięciu rozpuść włosy, delikatnie podkreśl ich splot pianką. Gotowe!