Masz randkę i chcesz wyglądać nieziemsko? Dziś piszemy jak zrobić cieniowane paznokcie oraz opiszemy romantyczne upięcia włosów. Usiądź wygodnie i oddaj się lekturze tekstu!

Włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com
Do wykonania cieniowanych paznokci potrzebujesz małej gąbeczki (możesz skorzystać z nieużywanej gąbki kuchennej – ucinasz kawałek i gotowe!), kilka barw lakierów, które chcesz użyć, i utwardzacza, którym spryskasz gotowe paznokcie. W razie potrzeby poprawek mniej pod ręką także zmywacz oraz waciki- malowanie paznokci.

Nim zaczniesz właściwe malowanie paznokci, daj na nie bazę. Ochroni ona płytkę paznokcia przed odbarwieniem. Poczekaj moment, aż baza będzie sucha. Zastanów się przez ten czas jakich kolorów chcesz użyć. Pierwszy z nich nałóż normalnie na płytkę paznokcia. Po osuszeniu, weź gąbeczkę, nałóż na nią trochę jaśniejszy odcień koloru i pomaluj mniej więcej od 1/3 paznokcia – cieniowanie paznokci.

Następnie tak samo postąp trzecim kolorem, który nakładasz tak, aby były widoczne dwa wcześniej nakładane kolory. Nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami. Z czasem dojdziesz do perfekcji – wiadomo – nauka czyni mistrza! Na końcu, by zachować efekt spryskaj gotowy paznokieć – (dowiedz się więcej) utwardzaczem- ważne źródło.

Make-up zrób bardzo delikatny. Starczy podkład do twarzy, tusz do rzęs i jakiś delikatny cień. Romantyczne spięcie włosów, w przypadku wyjścia na randkę, jest dość trudnym zadaniem. Uzbrójmy się w cierpliwość – więcej. Nasze pomysły to koński ogon, z kilkoma wypuszczonymi kosmykami, delikatnie spleciony warkocz, albo rozpuszczone, pofalowane włosy. Masz proste włosy, a chcesz mieć efekt naturalnych fal? Zrób z nich po myciu warkocz, albo poskręcaj w ślimaczki i zwiąż rumkami. Po wyschnięciu rozpuść włosy, delikatnie podkreśl ich splot pianką. Gotowe!