Najlepsze trunki to te, które są tworzone podług receptur naszych ojców i dziadków. Nalewki tworzone podług receptur naszych ojców i dziadków to te najlepsze. Smaczna nalewka sprawdzi się na każdym spotkaniu ze znajomymi. Są różne rodzaje nalewek: owocowe, miodowe i ziołowe. Nalewki to fajny sposób na wykorzystanie między innymi owoców.

alkohol

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu napój sprawdzi się przy ciężkich obiadach, kieliszek nalewki wspomaga trawienie. Jak zrobić pyszną nalewkę? Prawda jest taka, że nie ma dokładnych receptur. Jednak podawane są ogólne wartości poszczególnych składników. Musimy przygotować naczynie, które wypełnimy w ¾ owocami, które trzeba zalać alkoholem. Taką miksturę musimy odstawić na kilka tygodni. Później należy zlać powstały nalew. Kolejnym etapem jest zasypanie pozostałych owoców cukrem. Muszą minąć kolejne tygodnie, by zlać syrop znad owoców z cukrem i zmieszać go z nalewem. Oczywiście przepisów jest tyle ile jest osób robiących nalewki.

Dlatego tak ważne są receptury przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu możemy pić naprawdę wyśmienite nalewki, które królują w naszym kraju już od wielu setek lat. Nadal są konkursy na najlepszą nalewkę. W księgarniach możemy znaleźć książki, w których opisane są przepisy na nalewki. Jeśli chcemy sami zacząć robić nalewki, powinniśmy jednak skorzystać nie tylko z książkowych porad, ale też dobrze popytać tych, którzy robią nalewki, bo w tej kwestii doświadczenie i dobra rada są na wagę złota. Tylko ludzie, którzy od lat robią nalewki mogą stworzyć naprawdę dobrą nalewkę. Nie tylko robienie nalewek to ceremoniał, picie tych pyszności to też pewna ceremonia.

nalewka

Autor: fo.ol
Źródło: http://www.flickr.com
Nalewki pije się z kieliszków. Musimy pamiętać o umiarze, bo nalewki bywają zdradliwe. Wystarczy jeden kieliszek za dużo i nie jesteśmy w stanie poradzić nic na to, że nie możemy wstać od stołu.

W polskich domach w każdym barku możemy znaleźć jakąś nalewkę. Jedne są robione przez nasze rodziny, inne dostaliśmy w prezencie na imieniny, a jeszcze inne kupiliśmy. Nalewki to długa tradycja tworzenia dobrych trunków. Starsze pokolenie pije kieliszek nalewki każdego dnia, jak mawiają dla zdrowotności. A młodsza część naszych rodaków pije, żeby posmakować czegoś porządnego. Te smaczne (pizza płock) alkoholowe rarytasy z owoców lub ziół pomagają na trawienie, są idealnym dodatkiem do ciast i świetnym sposobem na rozgrzanie podczas chłodniejszych wieczorów.