Apteki oprócz preparatów, które leków, proponują również coraz częściej suplementy diety, pozwalające utrzymać ciało w dobrej kondycji. Suplementy diety mogą być stosowane, by nie dopuścić do powstania bądź rozwinięcia się choroby. Pomagają pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, skończyć z paleniem, pozbyć się zbędnych kilogramów.

W asortymencie aptek – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, nierzadko pojawiają się również kosmetyki i dermokosmetyki. Dzięki nim prościej dbać o zdrowie i urodę przy pomocy nowoczesnych preparatów.

kosmetyki

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dermokosmetyki to połączenie normalnych kosmetyków z działaniem leczniczym. Łatwo dostępne są w aptekach, a ich działanie jest szersze aniżeli zwykłych kosmetyków z drogerii. Wśród dermokosmetyków, znajdują się te przeznaczone do walki z konkretnym problemem skórnym, takim jak na przykład trądzik, zmarszczki, przetłuszczanie, pękające naczynka i wiele innych. Przykładem takiego produktu jest Mediderm emulsja pod prysznic.

prysznic

Autor: Mike Schmid
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym popularnym preparatem dostępnym w aptece jest lek Desmoxan. Jak powszechnie wiadomo palenie jest niezwykle szkodliwe, arzucenie tego nałogu nie należy do prostych. Uzależnienie od nikotyny, przy odstawieniu papierosów powoduje wiele nieprzyjemnych reakcji organizmu. Wśród nich wymienia się nieposkromiony apetyt, rozdrażnienie, roztargnienie, a nawet bóle głowy. Z pomocą może właśnie przyjść lek Desmoxan, z których łatwiej pozbyć się chęci sięgnięcia po papierosa. Desmoxan pozwala na zminimalizowanie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny oraz pozwala zapanować nad potrzebą sięgnięcia po papierosy. Zobacz: Głód nikotynowy jest mniejszy, a to dzięki działaniu cytozyny. Lek stosowany przy odstawieniu nikotyny pozwala łagodniej przejść przez okres, w którym organizm domaga się jej dawki, do której był przyzwyczajony. Rzucanie palenia jest łatwiejsze i prościej jest nam wytrwać w postanowieniu. Mediderm emulsja pod prysznic (poszerzone informacje pod linkiem)