Mezoterapia to zabieg, któremu z coraz większą chęcią poddają się panie. Na czym polega? Jak szukać salonu, który profesjonalnie fachowo ją wykonuje? Zwyczajne rozglądanie się zaczynamy od sieci internetowej. Wstukujemy w wyszukiwarkę frazy typu: „mezoterapia we Wrocławiu”, „salon kosmetyczny we Wrocławiu”, „Gdańsk mezoterapia”. Pozostaje pytanie, jaki rodzaj mezoterapii wybrać, na którą klinikę postawić.

zabieg

Autor: Royal Brand PR
Źródło: Royal Brand PR
Wyróżnia się mezoterapię igłową, mezoterapię bezigłową, sonoforezę, jonoforezę. Należy wspomnieć, że mezoterapia (szczegółyo tym- jak działa mezoterapia igłowa) to zabieg, który stosowany jest od wielu lat w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Polega na tym, że skórze dostarcza się różnorakie substancje aktywne, nieodzowne cerze. Główne cele zabiegu to poprawienie poziomu nawilżenia, dostarczenie witamin, minerałów, podkręcenie mikrokrążenia – Gabriela Jasińska ART.BEAUTY. Dzięki mezoterapii możemy spodziewać się poprawienia napięcia skóry, która staje się bardziej elastyczna, a co za tym idzie – dochodzi do jej odmłodzenia.

mezoterapia

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Podczas trwania mezoterapii igłowej dokonuje się mikronaukłucia, na głębokość od 0,5 mm do 4 mm. One skłaniają skórę do procesu samoregeneracji, powstają nowe włókna kolagenowe oraz elastyna. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem igieł i strzykawek, specjalistycznego pistoletu, rollera, dermapenu. Co do mezoterapii bezigłowej to bazuje ona na zjawisku elektroporacji. Chodzi o procesy, które przebiegają w błonie komórkowej w związku z działaniem pola elektrycznego o wysokim napięciu. Mocne strony mezoterapii to głównie rezultaty, które widać od razu. Kobieta może spodziewać się wygładzenia zmarszczek, poprawy elastyczności i kolorytu skóry – . Rezultaty, które ukażą się po wstukaniu w wyszukiwarkę haseł typu: „mezoterapia we Wrocławiu”, „salon kosmetyczny we Wrocławiu”, „klinika w Warszawie”, warto sprawdzić. Przydatnebędą opinie osób, które korzystały z konkretnych usług w określonych miejscach. Trzeba odwiedzać witryny internetowe, na których tego typu opinie widnieją.