W Polsce powstały już pierwsze banki jajowych komórek, w których jedne kobiety je oddają, natomiast inne pobierają, aby móc wydać na świat wytęsknione dzieci. Każda para, która przychodzi do kliniki terapii niepłodności mającej taki bank, otrzymuje jej ofertę i cennik.

stomatolog

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Dawczyni z kolei w zamian za oddanie swych jajeczek otrzymuje wynagrodzenie… to znaczy zadośćuczynienie, dlatego że stosownych przepisów, które regulowałyby tę kwestię w Polsce, brak.
gabinet

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju, tak samo jak na całym globie, kwitnie dynamicznie internetowe podziemie powiązane ze sprzedażą komórek jajowych. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tą usługę.

Miałeś szansę przeglądnąć tutaj dużo interesujących postów, nieprawdaż? Tak samo autorska witryna (https://prozoo.pl/sklep/miesa-l/paski-kaczki-500g.html) oczekuje na Ciebie pod podanym linkiem, a tam wiele detali.

Darowanie jajowych komórek określone jest jako dobrowolna pomoc paniom, które nie mogą posiadać dzieci, np. z powodu nieprawidłowego działania jajników lub wygaśnięcia ich czynności. Dla wielu z nich wykorzystanie komórki jajowej dawczyni w ramach procedury zapłodnienia pozaustrojowego jest jedyną szansą na poczęcie potomka. Dawca komórek jajowych musi być absolutnie zdrowy – więcej o wymogach dowiesz się na stronie .

Proces darowania komórek jajowych trwa blisko miesiąc oraz składa się z paru etapów. Początkowym krokiem będzie kwalifikacja dawczyni do programu. Przeprowadza się dokładny wywiad lekarski, a następnie wykonywane są m.in. badania grupy krwi, ALT, , badania w kierunku wirusów HCV, toksoplazmozy, chlamydii, badania genetyczne. Istotnym elementem będzie też konsultacja psychologiczna.
Jeśli kobieta spełnia wszelkie kryteria, a jej wyniki są prawidłowe, jest zakwalifikowana do programu . W jego ramach poddawana jest hormonalnej stymulacji jajników w celu otrzymania wielu komórek jajowych i następnie zabiegowi ich pobrania.

Uzyskane jajeczka mogą być potem zapłodnione, a zarodki przeniesione do macicy biorczyni. Komórki mogą być też zamrożone w Banku Komórek Jajowych i wykorzystane w późniejszym czasie. Najczęściej kliniki takie mają także bank spermy, tu dowiesz się więcej o banku spermy.