Każdy posiada inne zęby. Niektórzy mogą wcale nie chodzić do stomatologa a i tak nie posiadać ubytków, inni z kolei, nawet przy nieustannych kontrolach, non stop musza coś naprawiać. Czasami zdarza się, że nasze zęby, zwłaszcza trzonowe, nie wytrzymują ciągłych napraw i nadają się tylko do usunięcia.

Oczywiście, siódemki nie są za bardzo wyeksponowane, dlatego ubytek w uzębieniu w tym miejscu nie jest zbyt szpecący. Jednak tutaj nie wyłącznie o wygląd chodzi. Bowiem brak w szczęce po dłuższym czasie może spowodować, że nasze zęby zaczną się rozbiegać, robiąc szpecące szczeliny. Z tego powodu przede wszystkim należy odszukać odpowiedniego protetyka.

kobieta myjąca zęby

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jeszcze nigdy nie potrzebowałeś usług tego rodzaju i nie wiesz, gdzie w twojej okolicy odszukasz właściwego eksperta, wystarczy uruchomić internet. Wpisując do przeglądarki odpowiednią sentencję, np. „protetyk płock Warszawa Wola” dostaniemy szereg wyników na dentystów w okolicy np. . Należy umówić się na wizytę kontrolną do któregoś z nich, aby dowiedzieć się czy konieczny w naszym przypadku jest implant, czy może wystarczy koronka. Koszty tego typu zabiegów do najniższych nie należą, z tego powodu przygotujmy się na duży wydatek. Lecz większość z prywatnych klinik umożliwi nam wyświadczenie usługi w systemie ratalnym, najwygodniejszym dla nas. W tym wypadku jednak musimy mieć wysoką zdolność kredytową.

dentysta

Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby nieco zaoszczędzić na naszej wizycie, opłacie za badanie oraz prześwietlenie zęba, można również wybrać się do placówki publicznej, albo po prostu lekarza, który ma zawartą umowę z funduszem. Jeżeli tylko masz zapłacone składki zdrowotne, skorzystaj z tego. Zorientuj się, który lekarz w okolicy leczy na fundusz, wpisz odpowiednia frazę do wyszukiwarki, np. „NFZ protetyk (dodatkowe info) Warszawa Wola” i udaj się do jednego z wyświetlonych.

Niestety, państwo Polskie nie za sponsoruje nam ani implantów ani koronek, ograniczy się jedynie do bezpłatnego wyrwania zęba ze znieczuleniem. Lecz tym sposobem oszczędzimy chociaż te kilkaset złotych, które możemy przeznaczyć na zakup implantu lepszej generacji.

Niestety czasami zdarza się, ze musimy wyrwać sobie zęba, lub tez straciliśmy go w innych okolicznościach. Nie można takiej sytuacji zaniedbać, jeżeli nawet ubytek jest niewidoczny z zewnątrz, trzeba go wypełnić. Gdyż dziura może doprowadzić do przemieszczania się zębów. Żeby tego uniknąć, znajdźmy sprawdzonego protetyka w pobliżu.