Oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie przez oczy. Zdrowe oczy umożliwiają samodzielne wykonywanie wielu czynności, nie tylko tych związanych z pracą zawodową, ale także z wieloma codziennymi obowiązkami| One sprawiają, że spoglądamy na świat i jego piękno. Widzimy barwy, twarze, przedmioty. Patrzymy w oczy najbliższej osoby…

Badanie wzroku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy boli nas głowa momentalnie chcemy poznać powód bólu. Równie szybko sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Czemu więc wtedy, kiedy czujemy ból w oczach tak trudno o szybką reakcję? Przecież nasze oczy (zacma.cz) wymagają szczególnej troski. Być może winna jest temu nieświadomość poważnych schorzeń oczu, jakie mogą nas spotkać. Przeważnie to przysłowiowe machnięcie ręką decyduje o tym, iż ból w oczach jakoś staramy się przeczekać i nie szukamy jego przyczyny. A przecież może nas ”informować” o niebezpiecznych chorobach, których nie możemy lekceważyć. Co może nam dolegać gdy bolą nas oczy? Schorzeń jest wiele, począwszy od zapalenia spojówek,oczy ciekawe do sprawdzenia na tej stroniepołu suchego oka, zwyrodnienia plamki żółtej po groźną zaćmę, która nie boli, a jednak prowadzi do utraty widzenia. Niestety, zaćma jest chorobą dziedziczną, toteż szczególnie ważne w jej przypadku są regularne wizyty w gabinecie okulistycznym i badanie wzroku Toruń.

okulista

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nie powstał jeszcze żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, więc wymagana jest operacja. Zabiegi, których efektem jest poprawa jakość naszego wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Postarajmy się wiec, aby klinika do której się zgłosimy pracowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród przyjaciół, zapoznajmy się z adresami klinik okulistycznych, posiadających swoje strony w internecie, a na pewno odnajdziemy spełniającą nasze oczekiwania klinikę – Z prawidłowo wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie. I najważniejsze: w razie korekty wzroku, nigdy nie dajmy się namówić na niskie ceny gotowych okularów dostępnych w przypadkowych miejscach. Tylko regularnie przeprowadzana kontrola wzroku, podczas wizyty u specjalisty optyk Toruń pomoże w wykryciu wady wzroku i stosownym doborze korekcji.