Najbardziej przyjazne usługi dentystyczne i ortodontyczne w Wałbrzychu.
Gabinet stomatologiczny w Wałbrzychu w ramach stomatologii zachowawczej, zajmuje się leczeniem i protekcją próchnicy, leczeniem endodontycznym, a także stomatologią estetyczną, leczeniem zmian błony śluzowej jamy ustnej oraz leczeniem maluchów.

uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Dentysta w Wałbrzychu trudni się również leczeniem protetycznym, którego celem jest uzupełnienie brakującego uzębienia albo korekta estetyki zębów własnych -> .Ulepsza to wygląd, żucie, jak i komfort życia pacjenta. Leczenie protetyczne wykonuje się przy użyciu protez stałych (np. licówki) albo ruchomych protezy nylonowe). Można także połączyć ze sobą oba te typy protez. Oprócz tego możliwe są również usługi dentysty gnatologa. Ukierunkowuje się on w pracy z kompozytem.

Praca ta wymaga rozległej wiedzy i umiejętności od lekarza, gdyż technika jego zakładania jest bardzo wrażliwa na rozmaite popełniane błędy. Zastosowany materiał kompozytowy jest bardzo solidny i wyglądem dorównuje koronom z porcelany. Oprócz tego prace wykonane kompozytem są tańsze. W ramach usług gabinetu stomatologicznego robi się też wszelkie specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, zwracając przy tym uwagę na ich bezbolesność i przyjazną atmosferę. Wskazania do leczenia chirurgicznego, opiera się na dokładnej, nowoczesnej diagnostyce wspartej konsultacjami z pozostałymi dziedzinami dentystyki. Gabinet konsultuje również schorzenia chirurgii szczękowo-twarzowej, ustalając tryb postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

Ortodoncja jako dziedzina stomatologii para się leczeniem wad zgryzu. W czasie współczesnej stomatologii korygowanie tych wad może mieć miejsce bez względu na wiek. Do leczenia wad zgryzu mogą być zastosowane aparaty ruchome albo stałe. Aparaty ruchome używane są przeważnie u dzieci między 4-12 rokiem życia. Dziecko nosi taki aparat na kilka godzin dziennie i w nocy.

stomatolog

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym czasie można go samodzielnie zdjąć.Aparaty stałe zakłada się na stałe i tylko lekarz przychodnia zycie ortodonta może go zdjąć (strona www). Przeznaczone są dla nastolatków i osób dorosłych.Aparat taki koryguje wady zgryzu przez okres ok. 2 lat. Do utrzymania optymalnej higieny w jamie ustnej przy założonym aparacie stałym poleca się stosowanie specjalnych szczoteczek do czyszczenia aparatu i zębów. Klinika ortodontyczna w Wałbrzychu proponuje kompletne leczenie (stomatologia na bielanach) ortodontyczne, w którym ortodonta zajmie się pojedynczo każdym przypadkiem, przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań.Na pierwszej wizycie ortodonta wykonuje badania, tworzy modele diagnostyczne zębów, zdjęcie rentgenowskie i fotograficzne, po czym ustala plan leczenia.