W niektórych przypadkach dolegliwości związane z brzuchem mogą oznaczać schorzenia trzustki, nie bagatelizuj ich, ponieważ są groźne

U większości ludzi czasami pojawiają się dolegliwości i bóle brzucha. W większości przypadków są one niegroźne, a ich źródłem są złe nawyki żywieniowe, działanie wirusów albo stres.
U większości pacjentów czasem objawiają się dolegliwości i bóle jamy brzusznej. W większości wypadków bywają one niegroźne, a ich przyczyną bywają nieprawidłowe nawyki żywieniowe, wpływ wirusów lub stres.

W pewnych okolicznościach bólu brzucha nie można lekceważyć, ponieważ mogą one być związane z chorobami trzustki.
http://kreontravix.pl/uklad-pokarmowy-w-procesie-trawienia/

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com
Choroby trzustki – jak się zaczynają?
Problemy z trzustką problemy z trzustką zazwyczaj zaczynają się od alkoholizmu, ale nie w każdym przypadku tak jest. Trzustka jest niezwykle istotnym narządem, połączonym swoim funkcjonowaniem z licznymi układami lub – kliknij tu – narządami. Czasem trzustka zaczyna szwankować w wyniku przebycia jakiejś choroby, jak choćby świnka albo długiego leczenia na inną: mukowiscydozę. Rozwinięcie się choroby trzustki może być powodowane też aplikowaniem wybranych środków medycznych. (Co jest dobre na trawienie) Niedyspozycji związanych z trzustką nie wolno lekceważyć, bo może rozchodzić się o ostre albo przewlekłe zapalenie trzustki lub nowotwór.
Jeżeli poczujesz silny ból
Zapalenie trzustki to naprawdę poważna choroba, którą potrzeba leczyć w szpitalu. Co może o niej świadczyć? U pacjentów cierpiących z powodu ostrego zapalenia trzustki zazwyczaj zjawia się niezwykle mocny ból górnej części brzucha, znacznie promieniujący do pleców. W takim momencie lepiej pojechać do szpitala albo wezwać karetkę.

W placówce medycznej zostaną zrobione konieczne badania, które wskażą przyczynę problemu i pozwolą rozpocząć odpowiednie leczenie. Mniej gwałtowne, ale długotrwałe dolegliwości mogą tymczasem świadczyć o przewlekłej formie zapalenia trzustki, zatem ich również nie wolno lekceważyć.