Próchnica to bardzo poważny problem w naszym społeczeństwie. Pomimo ogromnej ilości past i zaawansowanych technologicznie szczoteczek w dalszym ciągu wielu ludzi ma sporo ubytków w zębach. W dużej mierze wynikać to będzie nie z tego, że nie ma czym myć zębów, lecz z powodu mycia niestarannego albo niedokładnego.

dentysta podczas pracy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też istotne jest, aby przynajmniej raz na rok pojawić się u stomatologa na profilaktycznej kontroli (sprawdź kompletną profilaktykę pod adresem). Jeżeli wtedy zostaną znalezione jakieś ubytki, to można je będzie szybko załatać. Nie należy z tym zbyt długo czekać, ponieważ nieduże dziurki mogą się szybko zmienić w duże, a jeśli ubytek dotrze do nerwa, to zaczynają się poważniejsze sprawy.

O ile przeciętna plomba może kosztować od kilkudziesięciu do dwustu złotych, to jeśli będzie potrzebne wypełnianie kanałów, to koszty te będą znacznie wyższe. Sama plomba więcej będzie kosztowała, gdyż będzie dużo większa niż przy małym ubytku, a dodatkowo trzeba będzie jeszcze wypełnić w zębie wszystkie kanały. Kanałowe leczenie nie jest tanie, szczególnie jeżeli chciałoby się to robić pod mikroskopem, dlatego też najlepiej zwyczajnie do takich sytuacji nie dopuszczać.

Jeżeli już pojawi się jednak potrzeba leczenia kanałowego, to zastanowić się trzeba, jakim sposobem będzie to wykonane. Klasyczne leczenie wygląda w taki sposób, że dentysta (ciąg dalszy tego tematu: dentysta ul. Powstańców Śląskich Wrocław) AURIDENT za pomocą odpowiedniego wiertła poszerza i czyści kanały, na zakończenie wypełniając je specjalną substancją. Lecz wszystko robione będzie rękami i tak naprawdę nieco na wyczucie, bo przy takich zabiegach w zasadzie niewiele można zobaczyć.

dziewczynka u dentysty

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
W rezultacie okazuje się czasem później, że kanały nie zostały do samego końca opracowane, lub co gorsza któryś z nich jest przepchany. Dlatego też jeśli chce się to mieć zrobione porządnie, to najlepszą opcją będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz nowy dwór mazowiecki przychodnia będzie mógł precyzyjnie zobaczyć, jak wygląda kanał i jak należy go opracować- przejrzyj pełną propozycję pod adresem Tym sposobem można radzić sobie z sytuacjami, które przy standardowym leczeniu wymagałyby po prostu usunięcia zęba.