Udane wakacje w Egipcie powodują, że wielu turystów marzy o jakiejś pamiątce z tej wyprawy. Duże targowiska jak i tamtejsze sklepy kuszą turystów, oferując im szereg przeróżnych towarów. Co można przywieść z pobytu w Egipcie?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiątki można kupić na egipskich bazarach. Dla dużej liczby ludzi już sama wizyta w tym miejscu jest wielką atrakcją. Na tamtejszym targu możemy zakupić zarówno korzenie, przyprawy, jak i perfumy, wyroby z miedzi jak również dywany. Na bazarach w Kairze oraz w Asuanie amatorzy bazarowych zakupów będą czuć się jak w raju. W różnych miejscach, w tym w Kairze i w Aleksandrii, znajdziemy sklepy, gdzie można kupić starocie. O ile w sklepach ceny są stałe, to na bazarach bardzo ważnym rytuałem jest dobijanie targu ze sprzedającym.

Jakie rzeczy opłaca się kupić jako pamiątkę w tym kraju? Sporym zainteresowaniem cieszą się rzeczy z alabastru: wazy, figurki albo kopie antycznych ozdób. Popularne są również antyki, chociaż nabywając je na ulicy można prawie na pewno trafić na falsyfikaty. Ci, którzy chcieliby przywieźć z podróży autentyczny antyk, powinni takiego zakupu dokonać w zaufanym oraz sprawdzonym sklepie.

Uważasz, że wspomniane informacje są warte zapamiętania? Doskonale, więc z pewnością szczegóły tu (http://horyzont.net.pl/) umieszczone także Cię zainteresują.

Na pamiątkę z wczasy Egipt można zakupić także egipskie dzianiny oraz odzież. Dżalabija, to jest męska szata ciągnąca się do ziemi, jest bardzo popularną pamiątką dla podróżnych. Z tamtejszych dzianin chętnie przywożona jest zaś egipska bawełna. Biżuteria to

Egipt

Autor: Pavlo Hryhorash
Źródło: http://www.flickr.com

kolejna grupa produktów, które są przywożone, jako pamiątka z Egiptu.

Masz w planach uzyskać inne informacje na omawiany temat? Z pewnością notka z witryny też je ma, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

Większość rzeczy wzorowana jest na antycznych przedmiotach, one też są przez turystów najchętniej kupowane.

Inne popularne pamiątki to dywany, namioty a także gobeliny. Interesujące dywany, z afrykańskimi motywami, można kupić na targu w Asuanie. W Kairze zaś bardzo cenione są namioty – pięknie dekorowane oraz chętnie wykorzystywane w trakcie świąt ulicznych. W rejonie Gizy możemy natomiast kupić piękne gobeliny, ozdobione wiejskimi motywami. W Kairze nieźle sprzedają się także oleje zapachowe jak i korzenie. Kair już tysiąc lat temu był jednym z ważniejszych na świecie miejsc handlu korzeniami. Z takich olejków zapachowych dzisiaj korzysta bardzo dużo znanych fabryk robiących perfumy.