Od pewnego czasu można w naszym kraju dostrzec dużo większe zafascynowanie tematem win. Mnóstwo osób wybiera kupno dobrego wina do kolacji, zamiast zgrzewki piwa lub innych, tak lubianych w naszym kraju, trunków.

Razem z naszym wstąpieniem do Unii Europejskiej, naszą ojczyznę opanowała lawina niedrogich, ale przyzwoitych pod względem jakości, win z różnych zakątków świata. Stąd też obecnie nie musimy stać się bogatym znawcą, by uprzyjemnić sobie wyjątkowy obiad lampką wyśmienitego wina.

stojak na wino

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl

Pomimo takiej szarży na wino i bardzo dobrej branżowej literatury na ten temat, ciągle jeszcze w naszej ojczyźnie pokutuje złe nazewnictwo. Zapewne wszyscy witamy kolejny rok kieliszkiem szampana. No właśnie! W rzeczywistości niewiele osób wie, że szampan to wino musujące, które jest robione w Szampanii, jednym z obszarów Francji, nie tak daleko od Paryża. Wszelkie inne wina, produkowane wedle podobnej receptury nie posiadają prawa do tej nazwy.W naszej ojczyźnie kochamy popularne „igristoje”, przede wszystkim ze względu na niewygórowaną cenę. Ale czy nie można by odejść od tej niezbyt wyszukanej tradycji i spróbować następnym razem czegoś bardziej wyrafinowanego? Tym bardziej, że dzisiaj dobrej jakości wina musujące spotkamy również w naszych ukochanych marketach w wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz online.

Należy także zerwać ze stereotypem, że tego typu wina pijemy jedynie z okazji Sylwestra. Otóż, w tych częściach świata, gdzie kultura picia wina stoi na wyższym poziomie, dobre wino prosecco jako aperitif nikogo nie dziwi. Wszelkie wina musujące, przez wzgląd na swoją lekkość oraz miły owocowy smak doskonale nadają się do letnich spotkań.

Przyjemne bąbelki w tego typu winach biorą się z tradycyjnej fermentacji.

Ten artykuł, który teraz studiujesz zawiera interesujące dane, lecz jeśli chcesz uzyskać pokrewne informacje na podnoszony wątek, to sięgnij po źródło (www.sweet-home.pl/).

Z tym, że na przykład włoskie prosecco przechodzi ją nie w butelce, jak to bywa w przypadku szampana lub innych typów wina musującego, lecz w wielkich zbiornikach. Jest to metoda dużo tańsza, dlatego dobre wino prosecco kosztuje o wiele mniej od „szampańskich”.

Czy ten post wydaje Ci się ciekawy? Pragniesz zgłębić więcej treści na ten temat? Zatem kliknij to (https://metro-catering-system.pl/produkt/17/automat-map-m-c-s-tss130) i czytaj nowy wątek.

Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy kupować wino na letnie przyjęcie.