Czas oczekiwania na dziecko to najcudowniejszy moment dla każdej mamy. W tym czasie jednakowoż należy podjąć dużo przygotowań, żeby przywitać nasze dziecko jak najlepiej. Powinniśmy w tym okresie wykonać dużo zakupów, wcześniej powinniśmy zaplanować jakiego rodzaju meble, akcesoria czy ubranka będą konieczne naszemu dziecku.
Przygotowanie wyprawki na pewno nie jest proste, akcesoria dla niemowląt muszą być jak najbardziej wybierane z rozwagą.

zdrowie - obrazeczek

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Nie kupujmy wszystkiego, bo do końca nie wiemy, ile noworodek będzie mierzył, niekiedy też nie wiemy, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Zacznijmy od mebli. Łóżka mają standardową wielkość, taką jak 120 x 60 cm, właściwie niezbyt bardzo się od siebie różnią. Te różnice mogą wyglądać tak, że jedne mają szufladę na pościel, inne nie. Ich wybór jest uzależniony od warunków mieszkaniowych rodziny, najbardziej istotne jednakowoż, ażeby pierwszy mebel miał regulowaną wysokość materaca oraz wyjmowane dwa środkowe szczebelki. Materacyk najczęściej kupuje oddzielnie. Lekarze mówią, ażeby wybierać materac twardy i płaski. Na rynku są takie materacyki piankowe, z trawy morskiej, gryczane lub kokosowe.
Najlepiej zdecydować się na taki, który będzie miał pokrowiec który można zdjąć do prania. Jeżeli chodzi o typową wyprawkę to konieczny będzie rożek oraz kocyk. Rożek świetnie nadaje się do owijania dziecka, dzięki temu dziecko czuje się bezpiecznie, gdy jest w ten sposób otulony. Kocyk obowiązkowy jest, kiedy dziecko będzie zasypiać w wózku, albo jak w trakcie spaceru zrobi się chłodniej. Rożek, ale także kocyk powinny być zrobione z hipoalergicznych oraz bezproblemowych do prania materiałów. Sprawdź informacje termometr rtęciowy- Do kąpieli konieczne są ręczniki, najbardziej korzystnie dwa, miękkie z forte. Do kąpieli wybierzmy myjkę, która uszyta jest z materiału.

Nie ociągaj się i zobacz w źródle (https://restauracjawsloiku.com/shop/), w jaki sposób podchodzi do tego tematu inny autor – jego post też jest bardzo interesujący.

Bardzo łatwo ją wybrać. Do sprawdzania temperatury więc trzeba wybrać specjalny termometr. Powinien być specjalnie do takiego celu celu przeznaczony, nie jak termometr rtęciowy. Przydatna będzie miękka szczotka do włosów, a jednocześnie nożyczki do obcinania paznokci. Powinny być zaokrąglone końce, żeby przypadkiem nie wyrządzić nimi dziecku krzywdy. Dobierzmy prześcieradło gumowane, może być także z ceratki.

światło

Autor: Amri HMS
Źródło: http://www.flickr.com
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
Najlepiej jak będzie posiadało wszytą gumkę, w takiej sytuacji nie będzie się ściągać. Jest to rewelacyjny element wyposażenia łóżeczka, bo zabezpiecza materac przed moczeniem. Najpierw czytaj info strona główna. Pozostałe akcesoria to między innymi pieluszki z tetry, jakie są najlepsze do wytarcia buzi dziecka po jedzeniu.

Położymy je np. pod główką malucha, ażeby ochronić prześcieradło przed zabrudzeniem ulewanym jedzeniem. No i na koniec elektryczna niania,to świetne urządzenie, jak nasza pociecha ma osobny pokój. Nadajnik stawiamy blisko łóżeczka, odbiornik natomiast bierzemy ze sobą, przykładowo do kuchni. To sprawia, iż zawsze będziemy słyszeć płacz naszego dziecka.