Endokrynologia to nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach a także ich działaniu. Jako obszar medycyny, zajmuje się nieprawidłowościami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego inaczej zwanych zaburzeniami wydzielania hormonów, np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników. Czym są te hormony? To surowce wydzielane do układu krążenia, których zadaniem jest przekazywanie danych i dzięki temu regulacja czynności życiowych układu.

urządzenia w laboratorium medycznym

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wiemy, iż trudno znaleźć organ czy też tkankę, która hormonów nie wytwarza. Niekiedy niełatwa jest do wyjaśnienia granica między hormonami w podstawowym, dokrewnym pojęciu a substancjami parakrynnymi czyli wydzielanymi miejscowo, jakie nie przedostają się do układu krażenia a również neuroprzekaźnikami pełniącymi rolę w komunikacji komórek układu nerwowego. Endokrynologia jest dziedziną medycyny parającą się dolegliwościami układu dokrewnego, jej zakres uwzględnia diagnostykę i leczenie nieprawidłowości hormonalnych.

Dolegliwości związane z systemem hormonalnym coraz częściej są utrapieniem aktualnego społeczeństwa. Znaki które wysyła nam nasz układ są niezwykle ważne, temu nie można ich umniejszać i w razie nadejscia którychkolwiek podejrzeń udać się do specjalisty.Lekarz endokrynolog na istocie badania klinicznego również badań uzupełniających oceni czy występuje zagrożenie pojawienia się choroby albo w jakim etapie ta choroba się już rozwinęła – istotnie więcej odnajdziesz tutaj.

Jeżeli bawimy się u znajomych we Wrocławiu a czujemy podejrzenia w nieprawidłowości pracy swojego organizmu trzeba znaleźć w wyszukiwarce internetowej specjalisty pod sloganem endokrynolog Wrocław . Celem pracy lekarzy jest trafienie do źródła zagadnienia, czyli ustalenie powodu i podłoża dolegliwości. Dzięki temu lekarze są w stanie udzielić choremu rzetelnej informacji na temat tej jednostki chorobowej oraz zaproponować najstosowniejsze z możliwych metod kuracji, mających za zadanie zminimalizowanie symptomów choroby a także polepszeniu jakości życia pacjenta.