Jednym z istotniejszych kryteriów, które należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca na odpoczynek, jest dostępność do różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Najlepiej, jeżeli dana okolica oferowałaby coś dla turystów w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach, wówczas liczyć można na duże zróżnicowanie turystów. Z pewnością do takich miejsc będzie się zaliczać Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w południowej części naszego kraju. Jest ona położona tuż przy granicy ze Słowacją i otoczona uroczymi górami. Tak naprawdę to góry są jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca, oferując duże ilości szlaków pieszych i rowerowych. Znajdą wśród nich coś interesującego zarówno osoby chcące odpocząć, jak też szukające adrenaliny i wyzwań. Adrenaliny na pewno dostarczy także przepływający w pobliżu Szczawnicy Dunajec. Na rzece tej organizuje się niezwykle popularne spływy tratwami, lecz coraz popularniejszy staje się też rafting i kajaki.

domki letniskowe szczawnica

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W związku z tym że co roku do tego miasta przyjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów, to noclegowa baza jest tam naprawdę mocno rozbudowana.

Czyżby na stronie (https://www.astorhotel.pl/kulinaria/) coś Cię zaciekawiło? Masz chęć przeczytać więcej szczegółów na ów temat? Nie ma sprawy. Musisz jedynie najechać na ten link.

Na turystów czekają między innymi cieszące się ogromną popularnością domki letniskowe Szczawnica. Położone są one niejednokrotnie na zboczach łagodnych gór i otoczone pełnymi zieleni łąkami czy lasami. Ich popularność bierze się stąd, że są najczęściej kompletnie wyposażone we wszystkie konieczne do wygodnego mieszkania rzeczy, to znaczy kuchnię, łazienkę i sypialnie. Przez to właśnie da się bardzo wygodnie spędzić w takim domku nawet długi urlop, co też wielu ludzi czyni. Domki Szczawnica jeszcze posiadają jedną zaletę, że przy większej liczbie osób w nich mieszkających są bardzo konkurencyjne cenowo, a oprócz tego dają odpowiednią prywatność (domki w Szczawnicy są super).

Kolejną popularną grupę noclegów stanowią prywatne kwatery, sporo urlopowiczów będzie się decydować także na jeden z licznych w okolicy pensjonatów.

Jeśli interesują Cię opisywane w niniejszym artykule tematy i chcesz przeczytać więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tu testy antygenowe szczecin!

Za to dla osób które mają większe oczekiwania polecić można komfortowe, kilku gwiazdkowe hotele, jakich kilka także będzie można tam znaleźć – link do oferty.