Obecnie coraz to większa liczba osób boryka się z tematem cukrzycy. Cukrzycy na nieszczęście nie da się wyleczyć, ale przy dobranej diecie i dobranym leczeniu można efektywnie przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy.

Osoby z tym schorzeniem bezwzględnie muszą nadzorować poziom cukru we krwi.

Czy ekscytuje Cię taka kwestia? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz zdobądź pomocne szczegóły (https://www.orthosmile.clinic/) również na pokrewnej witrynie!

Do pospolitych podejść leczenia cukrzycy należą wstrzyknięcia insuliny, leki doustne, dieta i aktywność fizyczna.

Szaszłyki mięsno warzywne z grilla dla diabetyków

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI

Pompa insulinowa jest opcjonalną metodą serwowania insuliny, wymienia wstrzyknięcia strzykawką jednorazową, albo penem. Zestawy infuzyjne (wiele produktów) komponują się z drenu i kaniuli, która jest zamocowana za pomocą specjalnego plastra. Kaniula może być skonstruowana ze stali, lub delikatnego materiału syntetycznego. Zawartości różnią się formą, wielkością kaniuli, drenu, średnicą plastra mocującego, punktem rozdzielenia, a również kątem instalowania. Każdy pacjent używający kurację z zastosowaniem własnej pompy insulinowej musi mieć indywidualnie dopasowany gatunek wkłucia przez lekarza, względnie pielęgniarkę. Należy pamiętać o zasadach aseptyki w czasie instalowania zestawu, albowiem jest to wyposażenie jednokrotnego użytku.
W kraju refundacja zestawów infuzyjnych dla osób do 26 roku życia i kobiet w ciąży jest pełna, zaś chorzy po 26 roku życia winny skorzystać z częściowego dofinansowania, .

W tym miejscu opublikowana jest jeszcze inna strona prezentująca taką kwestię. Sprawdź także inny świetny tekst (https://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.html) na ten temat. On też jest godny polecenia.

Im większe dobowe zapotrzebowanie na insulinę, tym krótszy okres eksploatacji zestawu infuzyjnego.

Zanadto długa eksploatacja zestawu jest jedną z kluczowych przyczyn pogorszenia wyrównania metabolicznego.
Trzeba pamiętać, że stosowanie różnego aniżeli rekomendowany przez wytwórcę pompy insulinowej osprzętu i dodatków może stworzyć zagrożenie dla zdrowia.