Nie od dziś słyszymy, iż wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, co potwierdzają różne badania i obserwacje. Spożywanie wina wpływa bardzo dobrze na sporo dziedzin naszego życia. Sprawdźmy jak wiele ma plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to dzięki sporej ilości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności – SIR2.

Oval Oak — karafka do wina

Źródło: www.decosalon.pl
Wydłuża on życie, jak również odmładza. Dziś badania z jego zawartością prowadzi się na małych zwierzętach, a wyniki są zadowalające. Gryzonie poddane badaniu wykazywały spowolnienie objawów starzenia, do tego wracała im elastyczność naczyń, polepszała kondycja ruchowa jak i gęstość kości.

Spożywanie wina (poznaj: wina z nero di troia ) polepsza pracę mózgu, a co za tym idzie usprawnia pamięć. Alkohol poprawia krążenie, dlatego mózg jest lepiej odżywiony. Podawane gryzonAlkohol (więcej i więcej)ernet sauvignon mocno minimalizuje ryzyko odkładania się w ich mózgach blaszek amyloidowych, jakie charakteryzują chorobę Alzheimera. Wino to wspaniałe lekarstwo dla serca. Obecne w nim procyjanidyny są w stanie dezaktywować tak zwaną endotelinę-1, przez co nie jest w stanie się przemienić w twardą, bardziej niebezpieczną dla tętnic postać.

Trunek ten chroni przed chorobą nowotworową. Apigenina, to jest flawonoid obecny w winie jest w stanie powstrzymać wzrost nowotworów, gdyż pozbawia komórki rakowe mechanizmu broniącego je przed apoptozą. Apoptoza jest mechanizmem, który pozwala organizmowi wyrzucić komórki wadliwe lub zużyte. Rak potrafi się przed takimi rzeczami bronić, dlatego rośnie bez ograniczeń, natomiast jego komórki są jakby nieśmiertelne.

ten trunek ma wpływ na lepsze trawienie. Pite do posiłków wzmaga produkcję śliny i wytwarzanie enzymów trawiennych. Do tego, alkohol rozszerza naczynia krwionośne, a jakby tego było mało, polepsza ukrwienie, dzięki temu wino, które jest wypijane do posiłków powoduje, że składniki odżywcze szybciej trafiają do układu krwionośnego Będący w tym napoju kwas cynamonowy sprzyja wydzielaniu żółci, przez co ma miejsce sprawniejsze trawienie tłuszczy. Opłaca się spożywać wino, zakupić klimatowe karafki do wina (polecamy akcesoria do wina) po to aby napawać się pięknym aromatem. Te doznania zmysłowe na pewno dadzą nam dodatkowe plusy, w postaci dobrego samopoczucia.