Pomysłów na wyjątkowe wakacje może być sporo. Nie zawsze trzeba jechać do ciepłych krajów oraz leżeć na plaży. Są znacznie bardziej interesujące sposoby na udany oraz niezapomniany wyjazd.
Może tego roku pojechać bardziej na północ, zamiast na południe.

Te rejony mają wiele do zaoferowania. To krajobrazy, które u nas nie są spotykane. Wciąż bardziej powszechne są wycieczki do Islandii (sprawdz wycieczki do islandii).

Sprawdź ten link – to naprawdę świetna propozycja (http://horyzont.net.pl/atrakcje-berlina/), która z całą pewnością bardzo Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i sprawdź już teraz.

Obszar ten jest tak wyjątkowy pod kątem przyrody, iż chociaż raz w życiu dobrze jest zwiedzić to miejsce.

Stare miasto Wrocławia

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne w swoim rodzaju, surowe tereny są czymś, o czym nie da się zapomnieć. Relaks w gorących źródłach na pewno pozwoli nam prócz intensywnego zwiedzania, zaznać troszkę odpoczynku. Nie możemy pominąć spektaklu, który rozgrywa się się w tym miejscu na styku lodowatych oraz gorących mas, które jednocześnie rządzą tym miejscem. Lodowce, wybijające w niebo gejzery, to świadectwo tego, iż w tym miejscu przyroda nie śpi. Możemy także podziwiać aktywne wulkany, które nie dają o sobie zapomnieć, budząc się co jakiś czas. Jeżeli już zdecydujemy się na przyjazd do tego ładnego kraju, którym jest Islandia zorza polarna to coś, co trzeba obejrzeć koniecznie. Bardziej na północ łatwiej trafić na to wyjątkowe zjawisko.
miasteczko

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Jak chodzi o zorzę, to dość ciężko jest trafić akurat na ten wyjątkowy spelktakl. Nie jest to aż tak oczywiste i proste do wytropienia. Można także w poszukiwaniu zorzy polarnej wybrać się na rejs pomiędzy fiordami Norwegii. Znajdując się parę dni w tych rejonach, jest większa szansa, iż uda się zobaczyć zorzę polarną.
Czasami warto spędzić swoje wakacje w aktywny sposób. Więcej zapamiętamy z tego typu wyjazdu.

Pomimo tego, iż nie będzie to standardowy leniwy odpoczynek oraz będzie wymagał od nas trochę większego wysiłku, to dobrze jest pomyśleć o tego typu wypadzie. Wycieczki do Islandii to z pewnością sposób na udane wakacje.