Różnego rodzaju wypadki, np. podczas uprawiania sportu często pozostawiają po sobie pamiątkę w formie utraty zębów. Taki sam skutek może wywołać również zapalenie przyzębia lub próchnica. Rozwiązaniem takich kłopotów mogą być implanty stomatologiczne, które ostatnio są coraz częściej stosowane.

kieliszek dobrego wina

Autor: Fredrik Rubensson
Źródło: http://www.flickr.com

Implant stomatologiczny to stworzona z tytanu śruba pełniąca funkcję korzenia brakującego zęba. Materiał ten jest wybierany ze względu na jego całkowitą obojętność biologiczną, wysoką wytrzymałość oraz brak występowania rdzewienia. Implanty – najlepsze implanty zębów wola – mocowane są operacyjnie w kości żuchwy lub szczęki w celu stworzenia podstawy na której będzie umiejscowiona proteza. Sam zabieg jest stosunkowo łatwy w wykonaniu i w pełni bezpieczny. Zabieg jest także bezbolesny, gdyż wykonuje się go ze znieczuleniem miejscowym i, w generalnej ocenie, nie powoduje więcej kłopotów niż klasyczne wyrwanie zęba – Wszczepienie samego implantu trwa nie więcej niż godzinę, po którym przychodzi kilkumiesięczny okres, w trakcie którego implant integruje się z kością. Ostatnim etapem jest rehabilitacja, to znaczy odsłonięcie połączonego z kością implantu i nałożenie na niego korony. Obecnie znalezienie gabinetu zajmującego się tymi zabiegami nie powinno być żadnym kłopotem – w każdym większym mieście można zauważyć liczne plakaty reklamowe w rodzaju: implanty warszawa lub (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) protetyk warszawa, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Naturalnie na rynku nadal znajdują się klasyczne protezy wyjmowane, jednakowoż w przeciwieństwie do nowoczesnych implantów, powodują one zanikanie kości oraz brakuje im stabilności, gdyż wymagają specjalnego kleju mocującego je w szczęce lub żuchwie.

Konkludując, wszechobecny postęp techniczny umożliwia nam rozwiązywanie znanych problemów z uzębieniem w nowoczesny sposób. Efektem tego stanu rzeczy jest wyraźny wzrost popularności implantów stomatologicznych, które z czasem zaczynają wypierając klasyczne protezy – protetyk z Warszawy.