Salony i gabinety medycyny estetycznej to miejsca, gdzie robi się szeroko pojęte usługi medyczne. Osoba zatrudniona w takim miejscu powinna posiadać zawód lekarza bądź doktora. Czasami gabinety medycyny estetycznej połączone są z gabinetem masażu, albo też usługa ta zawiera się w tych zapewnianych przez dany salon. W dzisiejszych czasach w każdym większym mieście znaleźć można od kilku do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu takich salonów. I tak po wpisaniu w Google frazy „gabinet medycyny estetycznej Katowice” otrzymuje się około 500 tysięcy rezultatów ze stron. Dla porównania fraza „medycyna estetyczna w Katowicach” daje takich wyników ponad jeden milion 900 tysięcy. Równie popularne jak salony medyczne stają się powoli różnego typu punkty salony kosmetyczne, oferujące zabiegi innego rodzaju.

Popularne zabiegi

Wachlarz usług oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej jest niezwykle rozległy. Całą ofertę znajdziesz w tym linku użyj tego linku. Jedną z bardziej popularnych obecnie jest usuwanie blizn. Pod hasłem „usuwanie znamion” wyszukać można wiele ofert, nie tylko z salonów kosmetycznych, ale także z gabinetów medycyny estetycznej, a także gabinetów, specjalizujących się w depilacji. (leczenie łysienia w Katowicach) Te ostatnie zdobyły większą popularność w ostatnim czasie. Sam proces może być tymczasowy, jak i permanentny, czyli stały.

Kolejnym znacznie częściej stosowanym sposobem na zatrzymanie piękna i młodości może być lifting twarzy. Usługa polskie kabarety polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji, która powoduje w efekcie wypełnienie zmarszczek. W większości przypadków stosuje się go do likwidacji tak zwanych zmarszczek mimicznych. „Lifting” daje w przybliżeniu sto tysięcy rezultatów, jednak ta liczba z całą pewnością będzie rosnąć. Zabieg ten jest już od dawna popularny na Zachodzie. Trzeba jednak pamiętać o umiarze w stosowaniu, gdyż po dłuższym stosowaniu może stać się niebezpieczny dla zdrowia.

Zdobienie paznokci

Od wielu lat znanym i stosowanym przez wiele kobiet (a niekiedy również przez mężczyzn) sposobem na dbanie o paznokcie u rąk jest manicure. Zabieg ten polega na usunięciu zbędnych kawałków naskórka wokół paznokcia oraz wzmocnieniu i odżywieniu samej płytki paznokcia. Robi się go w salonach kosmetycznych, w większości przypadków jest on połączony z lakierowaniem i/lub zdobieniem paznokci.

Rodzajów manicure jest bardzo wiele. Jedną z nowszych i zdobywających ostatnio coraz większą popularność jest tak zwany manicure hybrydowy. Polega on na pokryciu płytki paznokcia odpowiednim lakiero-żelem, następnie utwardzeniu przy zastosowaniu promieniowania oraz nabłyszczenia. Dzięki temu procesowi kolor na paznokciach jest o wiele trwalszy, a lakier nie odpryskuje. Pod hasłem „manicure hybrydowy” można znaleźć dużo rezultatów, co również świadczy o popularności tej metody.