Siatkówka to najistotniejsza część oka. To właśnie dzięki siatkówce prawidłowo widzimy. Odklejenie siatkówki to choroba, która, jak sama nazwa pokazuje, polega na rozerwaniu czy też odklejeniu mieszczącej się pod siatkówką naczyniówki. Odklejenie siatkówki zdoła wieść do pogorszenia widzenia oraz nawet do całkowitej straty wzroku. Zagrożenie choroby jest szczególnie wysokie u osób po 50 roku życia, w szczególności u pań. Odklejenie siatkówki powiązane jest z pewnymi objawami, aczkolwiek nie zawsze są one bardzo widoczne.

sprzęt okulistyczny

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie powinniśmy iść do okulisty, gdy przed oczami widzimy błyski, kropki albo przesuwające się czarne plamki. Jeśli odczujemy zaburzenia widzenia (jakbyśmy patrzyli na coś przez mgłę albo zasłonkę), także nie musimy czekać z wizytą u lekarza. Leczenie siatkówki oka jest możliwe, jednakże powinniśmy udać się do okulisty (więcej szczegółów na stronie http://www.as-med.com.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-okulistyczna-okulista-siedlce/) jak najprędzej (miejsce, w którym wyleczymy siatkówkę). Im prędzej pójdziemy do doktora, tym większe szanse na wyleczenie siatkówki oka. Metody kurowania siatkówki są różnorodne, zależą szczególnie od stopnia uszkodzenia.

Choroba ta może być kurowana za sprawą krioterapii lub lasera. Odpowiednie leczenie zaleci oczywiście lekarz, po wcześniejszym zbadaniu stopnia uszkodzenia. Laser jest nadzwyczaj często stosowany do leczenia przeróżnego typu chorób oczu. Operacje laserowe oczu są dziś wykonywane na szeroką skalę. Zabiegi z używaniem lasera są bezbolesne i nie powinniśmy się ich bać, przed przystąpieniem do zabiegu oczy zakrapia się kroplami znieczulającymi.

Wiązka lasera również jest poprawnie dobrana, jeżeli oddajemy się w ręce doświadczonych okulistów i ekspertów, zabiegiem tym nie musimy się niepokoić. Jeśli interesuje nas operacja laserowa oczu (Centrum Oka – badanie oct warszawa) cena za ten zabieg jest ogromnie zróżnicowana – pożądane byłoby o tym pomnieć. O cennik najlepiej pytać lekarza w konkretnym gabinecie okulistycznym, bowiem każdy gabinet będzie miał trochę inne ceny. Cennik jest zależny również od typu choroby, która ma być wyleczona. Inną cenę może mieć zabieg leczenia krótkowzroczności, zaś jeszcze inną zabieg leczenia zeza.