Odpowiednio urządzona kuchnia wymaga wielu różnych sprzętów. Rzecz jasna można postawić na minimalizm i mieć w niej patelnię oraz dwa garnki do wszystkiego, jednak jeśli ktoś będzie chciał nieco więcej realizować się kulinarnie, to pewnie mu to nie starczy. Już nawet przy samych patelniach będzie ich co najmniej kilka rodzajów, różniących się między sobą wielkością i przeznaczeniem.

Klasyczne patelnie, używane do pieczenia rozmaitych rzeczy najczęściej są okrągłe i posiadają kilka centymetrów na wysokość. W zasadzie będą one bardzo uniwersalnym naczyniem, na którym można przyrządzić sporo potraw, lecz w niektórych zastosowaniach dużo lepiej będą się sprawdzać patelnie specjalistyczne. Przykładowo patelnie grillowe wykonane są z grubego, trzymającego długo ciepło metalu, a oprócz tego posiadają nieduże wypustki, które imitują ruszt. Tym sposobem w czasie smażenia tłuszcz z mięsa będzie spływał na samo dno.

Jeżeli Twoim zdaniem opublikowany artykuł jest pasjonujący, to przeczytaj też pomocne źródło (http://tort-artystyczny.pl/), które posiada interesujące dane – one z pewnością Cię zaciekawią.

Za to patelnie do naleśników są dość szerokie, a za to mają niskie brzegi, co znacznie ułatwia ich odwracanie podczas pieczenia – kliknij i sprawdź. Rzecz jasna da się naleśniki smażyć na zwykłej patelni, lecz nie będzie to aż tak wygodne, jak w przypadku dedykowanej.

naleśniki

Źródło: pixabay.com

Niezwykle przydatnymi naczyniami są także brytfanny. Stanowią one połączenie wyższego garnka czy patelni, i przejmują ich najlepsze cechy.

Najczęściej mają dużą pojemność, zdecydowana większość z nich jest na tyle duża, że bez żadnych problemów zmieści się w nich nawet większy drób czy solidny kawałek pieczeni. Przez swoją wysokość pieczone mięso da się przykryć pokrywką, dzięki czemu nie będzie ono wysychać. Dodatkową zaletą takich naczyń jest to, że da się je także używać w piekarniku. Dzięki temu nagrzewają się one równomiernie z każdej strony, co zapewnia rewelacyjny smak przygotowanych posiłków.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię również oferta na omawiane zagadnienie, ponieważ też ma pasjonujące informacje.

Mięsa pieczone tym sposobem są kruche, soczyste a równocześnie zdrowe, bo przy takiej technice nie trzeba stosować dużej ilości tłuszczu. Nie ma też żadnego problemu, aby brytfannę używać do normalnego pieczenia na ogniu, wówczas będzie ona służyła jako najzwyklejsza patelnia.