Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy jest dziś jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny plastycznej, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z tak zwanymi pajączkami a także nawracającym rumieniem.

Gdy nieestetyczna siatka poszerzonych naczynek na buzi stale się powiększa, z kolei pieczenie skóry jest coraz to bardziej intensywne, znaczy to, iż trzeba skorzystać z serii zabiegów

Kliknij

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Teleangiektazje – są to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, jakie prześwitują przez naskórek w formie „nitek” i większej ilości tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym rodzaju cery, jednak wyjątkowo narażona jest cera cienka, delikatna. Specyficzne pajączki zazwyczaj pojawiają się w okolicy nosa i policzków a także brody. Naczynka rozszerzają się i tworzą nieładny rumień pod wpływem bardzo wielu czynników: po wypiciu gorącej kawusi i mocnej herbatki, po napiciu się alkoholu czy też po spożyciu ostrych potraw, pod wpływem zmian temperatury, pod wpływem niepomyślnych warunków atmosferycznych: wiatru, mrozu i promieni słonecznych, zdenerwowania. Zamykanie naczynek Wrocław. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, z jak dużymi zmianami zmaga się chory, to jest jak głęboko kryją się naczynka oraz jaka jest ich wielkość. Na tejże podstawie dobiera właściwą długości fali, która będzie wysyłana przez laser lub przez elektrodę. Trzeba pamiętać, że co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinniśmy zażywać ziół fotouczulających oraz leków z kwasem salicylowym. Laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które umożliwia zamknięcie naczynek z zastosowaniem energii świetlnej.

Metoda ta jest określona dla każdego, kto zmaga się z widocznymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka są likwidowane z pomocą ruchomej głowicy, która emituje światło o wyznaczonej częstotliwości. W czasie zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, a więc czerwony barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep krwi. W drugim etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną.
Jeżeli idzie o leczenie trądziku laser też może okazać się pomocny (przeczytaj więcej). Do skutecznych metod laserowego leczenia trądziku zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne albo zestawienie frakcjonowania z ablacją.