Współczesny świat nie wydaje się nazbyt prosty dla kobiet. Wymaga on bowiem, żeby sprawy załatwiała ona z gracja oraz na wysokim obcasie, posiadała talię osy, a do tego piękną, prawie dziecięcą cerę mając 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różne nowoczesne mikstury, pomimo cudownych receptur, nie mogą niestety dać nam takich rezultatów, jakich się oczekuje. Nie ma się co dziwić, że wciąż większą popularnością cieszą się zabiegi z botoksu.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da bardzo szybki efekt, ale niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co należy wiedzieć nim podejmiemy taki krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo mocnych naturalnych trucizn, która jednak w niewielkich dawkach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w mało inwazyjny sposób. Pomaga w związku z tym w wygładzaniu zmarszczek na czole czy zmarszczkę lwią pomiędzy brwiami.

Od pewnego czasu jest ta metoda dosyć często wykorzystywana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy tak zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą.

Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www, które posiadają także informacje na to zagadnienie – kliknij zatem tu.

Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek w okolicach szyi i na dekolcie. Botoks, który jest wstrzykiwany w okolice konkretnych zmarszczek zablokowuje odpowiednio przechodzenie impulsów nerwowych, jakie wywołują kurczenie się mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej powstanie. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w danym obszarze twarzy straciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, toteż ulega rozluźnieniu. Dla szukających informacji – filia dermamed.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki w ten sposób nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są tylko małe fragmenty skóry, więc reszta mięśni jest w stanie działać normalnie, natomiast twarz nie prezentuje się nienaturalnie. Zaraz jednak po zabiegu skóra może być trochę podrażniona, a nawet pojawia się niewielki siniak, jednak tego typu objawy trwają nie aż tak długo oraz szybko skóra powraca do normy – wrocławski instytut dermamed. Efekt kosmetyczny wykorzystania botoksu jest widoczny po trzech-czterech dniach, zaś polepszonym wyglądem można cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Warto także dodać, iż dość popularny jest także laser frakcyjny, daje on też zadowalające efekty.