Jakie zalety mają patelnie żeliwne

Jeśli Twój okres oczarowania patelniami teflonowymi właśnie mija bezpowrotnie, sugerujemy lepsze rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, ponieważ świat już od stuleci przygotowuje posiłki w patelniach żeliwnych.

Jeśli Twój moment oczarowania patelniami teflonowymi właśnie odszedł w zapomnienie, sugerujemy lepsze rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, bo świat już od stuleci przygotowuje posiłki w patelniach żeliwnych.

patelnie

Autor: Silit
Źródło: www.smakprostoty.pl

Patelnie żeliwne. To z ich przyczyny nasza przygoda z gotowaniem nabierze nowego znaczenia. Jej rewelacyjne właściwości wyostrzą zapach i smak przyrządzanych potraw. Co ciekawe, przygotowane na żeliwie posiłki są wzbogacane o śladowe ilości żelaza – pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, patelnie żeliwne idealnie sprawdzą się dla osób chorych na serce a także tych z niedoborem czerwonych krwinek.

Żeliwo doskonale przewodzi ciepło, oszczędza czas przygotowania potraw, a także energię. Wiedzmy, że im wysłużona patelnia żeliwna, tym lepsza.

Lata użytkowania wzbogacają jej właściwości, zamiast obniżać. Czyli całkowite przeciwieństwo patelni teflonowych, które z każdym użyciem są coraz bardziej wyeksploatowane. Gdy mówimy o żeliwie – ta zasada działa w przeciwnym kierunku. Sekret wzrastającej z upływem lat jakości przysmażania na żeliwie kryje się w jego impregnacji. Impregnowana przez wiele lat patelnia (które ceramiczne patelnie wybrać), z latami sprawdza się jeszcze lepiej. To, co było dobre od samego początku, wciąż pracuje na swą korzyść. Wszyscy spotkaliśmy się z paniami domu, które twierdzą iż najsmaczniejsze potrawy przyrządzają tylko w swoim domu, używając swoich garnków i patelni, teraz sami możemy się przekonać dlaczego nie są to puste słowa – http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/cassis-signature-zeliwny-garnek-z-powloka-nieprzywierajaca-42-l-o-24-cm/|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/coastal-blue-signature-zeliwne-owalne-naczynie-z-porcelanowa-glazura-41-l-27-cm/”>http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/coastal-blue-signature-zeliwne-owalne-naczynie-z-porcelanowa-glazura-41-l-27-cm/|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/patelnie-z-naturalnego-zeliwa/tradition-zeliwna-patelnia-do-zapiekania-i-serwowania-o-26-cm/”>http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/patelnie-z-naturalnego-zeliwa/tradition-zeliwna-patelnia-do-zapiekania-i-serwowania-o-26-cm/|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/volcanic-signature-owalny-francuski-garnek-z-zeliwa-z-powloka-nieprzywierajaca-47-l-29-cm/”>http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/volcanic-signature-owalny-francuski-garnek-z-zeliwa-z-powloka-nieprzywierajaca-47-l-29-cm/|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/mustard-mini-garnuszek-do-przystawek-i-ciast-025-l-o-10-cm/”>http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/mustard-mini-garnuszek-do-przystawek-i-ciast-025-l-o-10-cm/}.

Albowiem patelnie żeliwne są nieco cięższe od pozostałych, nauka smażenia pysznych naleśników zabierze nam troszkę więcej czasu, co nie oznacza, że nie jest do opanowania – wręcz przeciwnie. Kruchość i zapach naleśników wynagrodzi nam czas poświęcony na dopracowywanie swych umiejętności.

żeliwna patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl

Jeśli chcemy by nasza patelnia sprawowała się jak należy wiele długich lat, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. Po każdym użyciu wypada umiejętnie ją wytrzeć papierowym ręcznikiem, a przy tym zapomnieć o posiadaniu zmywarki – środki chemiczne mogą powodować rdzewienie powierzchni – sprawdź: patelnie z kolorowego żeliwa|http://www.zeliwnenaczynia.pl/artykuly/jak-usmazyc-jajecznice-na-zeliwnej-patelni/”>jajecznica na żeliwnej patelni|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/patelnie-z-naturalnego-zeliwa/natural-selection-gleboka-szwedzka-patelnia-z-naturalnego-zeliwa-pokrywka-o-25-cm/”>żeliwna głęboka patelnia|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/patelnie-z-naturalnego-zeliwa/tradition-zeliwna-patelnia-do-ryb-33-x-215-cm/”>żeliwna patelnia do ryb|http://www.zeliwnenaczynia.pl/produkty/garnki-z-kolorowego-zeliwa/dark-blue-francuski-garnek-z-emaliowanego-zeliwa-nieprzywierajaca-glazura-59-l-o-28-cm/”>żeliwny garnek}.

I nie zapominajmy, że naczynia te nie nadają się do przechowywania kwaśnych potraw, albowiem wchodzą one w reakcje z żeliwem, czego skutkiem może być metaliczny smak potraw.