Jeśli Twój moment oczarowania patelniami teflonowymi właśnie odszedł w zapomnienie, sugerujemy lepsze rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, bo świat już od stuleci przygotowuje posiłki w patelniach żeliwnych.

patelnie

Autor: Silit
Źródło: www.smakprostoty.pl

Patelnie żeliwne.

Nie wahaj się – jeśli pragniesz otrzymać ekstra wiadomości na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (https://alena-firany.pl/gipiura-do-20-cm.html) na nasz link doprawdy całkowicie darmowy.

To z ich przyczyny nasza przygoda z gotowaniem nabierze nowego znaczenia. Jej rewelacyjne właściwości wyostrzą zapach i smak przyrządzanych potraw. Co ciekawe, przygotowane na żeliwie posiłki są wzbogacane o śladowe ilości żelaza – pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, patelnie żeliwne idealnie sprawdzą się dla osób chorych na serce a także tych z niedoborem czerwonych krwinek.

Żeliwo doskonale przewodzi ciepło, oszczędza czas przygotowania potraw, a także energię. Wiedzmy, że im wysłużona patelnia żeliwna, tym lepsza.

Lata użytkowania wzbogacają jej właściwości, zamiast obniżać. Czyli całkowite przeciwieństwo patelni teflonowych, które z każdym użyciem są coraz bardziej wyeksploatowane. Gdy mówimy o żeliwie – ta zasada działa w przeciwnym kierunku. Sekret wzrastającej z upływem lat jakości przysmażania na żeliwie kryje się w jego impregnacji. Impregnowana przez wiele lat patelnia, z latami sprawdza się jeszcze lepiej. To, co było dobre od samego początku, wciąż pracuje na swą korzyść.

Skończyłeś przeglądać nasz artykuł i marzysz o kolejnym? Nic prostszego. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link i jesteśmy tam.

Wszyscy spotkaliśmy się z paniami domu, które twierdzą iż najsmaczniejsze potrawy przyrządzają tylko w swoim domu, używając swoich garnków i patelni, teraz sami możemy się przekonać dlaczego nie są to puste słowa – .

Albowiem patelnie żeliwne są nieco cięższe od pozostałych, nauka smażenia pysznych naleśników zabierze nam troszkę więcej czasu, co nie oznacza, że nie jest do opanowania – wręcz przeciwnie. Kruchość i zapach naleśników wynagrodzi nam czas poświęcony na dopracowywanie swych umiejętności.

żeliwna patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl

Jeśli chcemy by nasza patelnia sprawowała się jak należy wiele długich lat, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. Po każdym użyciu wypada umiejętnie ją wytrzeć papierowym ręcznikiem, a przy tym zapomnieć o posiadaniu zmywarki – środki chemiczne mogą powodować rdzewienie powierzchni – sprawdź: patelnie z kolorowego żeliwa.

I nie zapominajmy, że naczynia te nie nadają się do przechowywania kwaśnych potraw, albowiem wchodzą one w reakcje z żeliwem, czego skutkiem może być metaliczny smak potraw.