W Polsce funkcjonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, które oferują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami dotyczącymi wyglądu, ale także poprawić komfort życia. Najpopularniejsze z nich dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze, a także korekt w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Współczesna medycyna estetyczna pozwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, nieładnych tatuaży oraz nieestetycznie wyglądających blizn. Dostępnych jest także wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu kompleksów po ciąży czy stracie dużej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma technikami- . Możemy próbować zwalczać je sposobami domowymi, przykładowo za pomocą balsamów, lecz jeśli mamy problem taki jak rozstępy usuwanie zmian skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Obecnie kliniki medycyny estetycznej zapewniają w owym między innymi: peeling chemiczny, mezoterapię, mikrodermabrazję i laseroterapię. Najlepsze rezultaty zazwyczaj otrzymuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze wyniki tej metody, powinno się zaplanować serię kilku zabiegów w dokładnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Innym niezwykle popularnym zabiegiem, który umożliwia medycyna estetyczna jest korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, jednak decyduje się na niego mnóstwo osób, jakie chciałyby zmienić kształt nosa – polepszyć symetrię, długość lub szerokość, usunąć garb, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak również kostnej lub też tylko części chrzęstnej nosa- ekstra źródła. Zabieg korekcji kształtu nosa odbywa się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, uzależnione jest to od wyników konsultacji i wyników badań. Cięcie tworzy się w wewnętrznej części nosa i zaszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma więc jakichkolwiek widocznych dla otoczenia na skórze.