We dzisiejszym społeczeństwie utarł się pogląd, iż każda osoba posiadająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem bądź osobowością musi udać się po poradę do psychologa. Jest to nawet modne, ponieważ zwłaszcza osoby znane zazwyczaj mają swoich osobistych psychoterapeutów.

Z zasady psychologowie to wysoko wykształceni specjaliści, którzy ukończyli renomowane uczelnie, czyli osoby które powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje do wspierania ludzi z problemami. Na nieszczęście często praca psychologa przypomina porady pradawnego szamana, który próbuje odnaleźć skomplikowane rozwiązania bardzo prostych kłopotów. Widać to szczególnie w przypadku młodszych pacjentów, których rodzice przychodzą z problemem zatytułowanym: moje dziecko gryzie inne dzieci. Wtedy do akcji wkracza psycholog, który twierdzi, że to całkiem normalne zachowanie w trakcie dojrzewania i nie można pociechy w tym ograniczać. Skutkiem takiego podejścia do sprawy są ulice pełne niewychowanych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo wobec rodziców jest czymś normalnym.

psycholog

Źródło: flickr.com

Oczywiście obecnie bez problemu możemy zatrudnić psychologa, gdziekolwiek nie spojrzymy możemy zauważyć reklamy typu: gabinet psychologiczny wrocław lub dobry psycholog K. Korczowska – (terapia depresji wrocław) wrocław, jednakże warto przemyśleć czy faktycznie taka osoba jest nam niezbędna – fachowe porady psychologiczne Charakterownia Wrocław. Prawda jest taka, iż większość problemów wychowawczych jest znana ludzkości od wielu lat i są na nie sprawdzone sposoby. W dawnych czasach ludzie nie potrzebowali psychoterapeutów, żeby wychować swoje pociechy. W dzisiejszych czasach niestety rodzice traktują swoje dzieci jak królów i księżniczki, których pod żadnym pozorem nie można dotknąć nawet palcem, a wszystkie problemy z zachowaniem tłumaczy się różnorakimi chorobami pokroju ADHD.

Bezsprzecznie część z tych problemów faktycznie ma swój początek w jakiejś chorobie, jednak zdecydowana większość z nich bierze się złego wychowania. Brzydka prawda jest taka, iż dzisiejsi rodzice są często zajęci, w skutek czego nie mają wystarczająco dużo czasu dla swoich pociech co w prostej linii prowadzi do błędów wychowawczych. Reasumując w dzisiejszych czasach mamy do czynienie ze swego rodzaju modą na psychoterapeutów – Charakterownia Wrocław.
Posiadanie prywatnego psychologa staje się bez mała symbolem statusu społecznego. Niestety moda ta przekłada się również na dzieci oraz młodzież, których rodzice próbują zamaskować swoją nieudolność poprzez wymyślonych chorób swoich latorośli. Prawda jest jednakowoż taka, iż w większości przypadków wystarczy poświęcić im trochę więcej czasu, a zdecydowana większość problemów sama się rozwiąże.