Obecnie kobiety z dużą dbałością podchodzą do kwestii swojego wyglądu. Na co dzień troszczymy się o swoją cerę pragnąc, aby wyglądała perfekcyjnie. Liczba kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna, w związku z czym każda z nas ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Najważniejsze jest, żeby kupując różnego rodzaju specyfiki robić to z głową, zgodnie z potrzebami naszej skóry.

W szczególności należy skupić się na pielęgnacji skóry naszej twarzy. Jest ona szczególnie wymagająca i wrażliwa. Częste obciążanie jej make-up’em przyczynia się do tego, iż jest ona niezwykle podatna na powstawanie różnego typu niedoskonałości, jak np. zaczerwienienie, wągry, wypryski czy rozszerzone pory. Sposobów walki z takimi kłopotami jest dosyć sporo – poszerzone pory . Przede wszystkim, należy dbać o codzienną higienę, tzn. każdego dnia używać żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu. Ich typ musi być dostosowany do naszych potrzeb, czyli np. jeżeli mamy cerę suchą i wrażliwą, nie powinnyśmy zdecydowanie sięgać po kosmetyki do cery trądzikowej, które doprowadzą u nas do jeszcze większego wysuszenia skóry. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki konkretnie żel czy krem wybrać, zawsze możemy poprosić o pomoc konsultanta lub farmaceutę.

rozszerzone-pory-kobieta

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie również wybierając kosmetyki służące do makijażu, trzeba być niezwykle uważnym. Wiele osób ma kłopoty z uczuleniem na dany składnik fluidu lub pudru, dobrze jest zatem sprawdzić, czy dany specyfik nie będzie dla nas szkodliwy. Przede wszystkim należy jednak decydować się na kosmetyki najmniej obciążające naszą skórę. Delikatny makijaż podkreślający nasze atuty, a równocześnie działający dobrze na naszą skórę to klucz do sukcesu. W tej kwestii, oprócz poprawnie dobranego fluidu i pudru ważny jest także balsam do ust. Nawet jeżeli wybieramy klasyczną szminkę, warto dodatkowo nałożyć na usta troszeczkę zwykłego błyszczyka czy bezbarwnej pomadki. Dzięki temu nasze usta będą odpowiednio nawilżone i zadbane.

Liczba dostępnych na rynku kosmetyków służących zarówno do pielęgnacji cery, jak również do makijażu jest ogromny – więcej o balsamach do ust. To o czym musimy zawsze pamiętać, to dobranie takich specyfików do potrzeb naszej skóry. Jeżeli źle wybierzemy krem czy podkład, skutki mogą być tragiczne i trudno będzie je potem zniwelować. Idąc do sklepu z kosmetykami miejmy zatem zawsze głowę na karku i decydujmy się tylko na sprawdzone, dobrze dopasowane produkty!